Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTHY Kabin Memuru Alımı Yapacak! Şartlar Açıklandı!

THY Kabin Memuru Alımı Yapacak! Şartlar Açıklandı!

-

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’de görevlendirmek üzere kabin memuru alımı yapılacağını açıkladı.

Kabin memuru alımına ilişkin olarak açıklanan duyuru THY’nin resmi internet sitesinden yayınlandı. Söz konusu iş ilanına başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 01.01.1988 ile 31.12.1997 yılları arasında doğmuş olması kriteri yer alırken, aynı zamanda bireylerin en az ön lisans-meslek yüksekokulu mezunu olmaları istenmektedir.

THY Kabin memuru alımları için başvuru yapacak adayların ileri seviyede İngilizce biliyor olmaları istenmektedir. İkinci bir yabancı dili olan adayların başvuruları ise ön değerlendirme kapsamında değerlendirilecektir. Başvuru yapacak erkek adayların askerlik görevlerini yapmış olmaları ya da 2018 yılının Ekim ayına kadar askerliklerini tecil ettirmiş olmaları, tüm adayların ise Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydının olmaması gerekmektedir.

Sağlık ve fiziki kriter kapsamında bayanların 160 cm ile 180 cm arasında, erkeklerin ise 170 cm ile 190 cm arasında bulunmaları, boy ile kilonun orantılı olması, tüm adayların sağlık durumlarının uçuşa elverişli olması, üniforma giyildiği zaman vücudun görünen kısımlarında piercing, dövme, yara izi ya da yanık bulunmaması istenip, önceki dönemlerde de THY A.O. ya da diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinde disiplin yahut sağlık nedeni ile ayrılmamış olunması istenmektedir.

Boy ile kilo ölçümleri THY A.O. ya da THY A.O.’nun belirlemiş olduğu kurum ya da kuruluş tarafından gerçekleştirilecektir.

THY Kabin Memuru başvurusu www.thy.com adlı internet sitesinden yapılmaktadır. Söz konusu koşulları taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar test ve mülakat için çağırılıp,  mülakat öncesinde adaylardan koşulların uygunluğu için belgelemeleri talep edilecektir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler