Ana SayfaGündemAraç Aselsan Hisseleri, Hedef Türkiye!

Araç Aselsan Hisseleri, Hedef Türkiye!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son dönemlerde hızlı bir yükseliş yaşamaya başlayan, 2017 yılının Ocak ayından bu hafta başına kadar geçen süreçte yatırımcısına tam yüzde 268 değer kazandıran Aselsan, zirveyi görmesi ile düşüşe geçmesi bir oldu.

Savunma sanayisi alanında yerli üretim konusunda önemli ataklar gerçekleştiren Türkiye, Aselsan ile birlikte hem fuarlarda, hem de satış ağında önemli bir başarı elde etti. Aselsan tarafından üretilen ürünlerin hem Asya, hem de Körfez bölgesi üzerinde yoğun ilgi görmesi sebebi ile farklı ülkelerdeki rakiplerin rahatsız olması, borsa spekülasyonu gibi kurnazlıkların ortaya çıkmasına ortam yarattı.

Uzun zamandır yükseliş eğiliminde olan ve yatırımcısına oldukça önemli kârar bırakan Aselsan, elde ettiği başarı ivmesi sonrasında yaratılan spekülasyonlar ile sert düşüşler yaşayarak, yatırımcısının gözünde itibarsız hale getirilmesi, başta Aselsanı, orta vadede ise Türkiye’yi hedef alarak yapılan bir girişim olarak yorumlanıyor.

3 Günde Önce Yükselme, Sonra Düşme Rekoru!

13 Kasım 2017 Pazartesi günü hisse başı değeri olarak 40 Türk Lirası’nın üzerinde başlangıç yapan Aselsan, Salı günü itibariyle kendi rekorunu kırarak 47,26 Türk Lirası’na yükselip, Türkiye’nin halka açık en değerli şirketi olma ünvanını kazanmıştı. Devam eden dönemde satışların yükselmesiyle birlikte Çarşamba ve Perşembe günleri hisse değerleri 28,94 Türk Lirası seviyesine kadar düştü. Cuma günü yapılan tepki alımları sayesinde ise hisse 33,62 Türk Lirası’ndan haftayı kapattı.

Hisselerini Kimler Sattı?

Aselsan’ın hisse sahipleri arasında yüklü miktarda satış yapanlar arasında Alman Deutsche Bank yer alırken, aynı zamanda ABD’li Merrill Lynch’ın yer alması da dikkat çekti. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.