Ana SayfaEkonomiTarım Desteği İçin Vakıfbank'a 80 Milyon Euro Kredi!

Tarım Desteği İçin Vakıfbank’a 80 Milyon Euro Kredi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Fransız Kalkınma Ajansı tarafından Vakıfbank’a verilecek 80 milyon Euro tutarında kredi için imzalar atıldı.

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile Vakıfbank arasında, kırsal kalkınma ve tarım sektörlerine destek sunmak amacı ile sunulacak olan 80 milyon Euro tutarındaki kredi ile Türkiye sınırlarında hizmet veren mikro büyüklükte, küçük ve orta büyüklükte olan şirketler, kooperatifler, üretici birlikleri ve çiftçiler için finansman desteği sağlanacak.

12 Yıl Vadeli 80 Milyon Euro Kredi!

Kredi vadesi 3 yıl ana para ödemesiz dönem olmak üzere toplamda 12 yıl olarak belirlenirken, 80 milyon Euro tutarındaki kredi için karşılıklı imzalar atıldı. Vakıfbank Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ve her iki tarafın üst düzey yöneticilerinin katılım sağladığı imza töreninde konuşma yapan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank’ın aktif bir şekilde uluslararası piyasalardan Türkiye’de uzun vade ve uygun maliyet ile kaynaklar getirdiğini, bu kaynakların da milli ekonominin kullanımına sunduğunu ifade etti.

Paket İçerisinde Teknik Destek De Var

80 milyon Euro tutarındaki kredinin Fransız Kalkınma Ajansı’ndan temin edilen ilk kredi olduğunu ifade eden Özcan, devam eden süreçte AFD ile olan ilişkilerin hem boyut, hem de kapsamının genişleyerek devam edeceğini ümit ettiğini ifade etti. Kredinin programı dahilinde aynı zamanda teknik danışmanlık bileşeni olduğunu belirten Özcan, Vakıfbank’ın bu sayede sürdürülebilirlik alanında da koyduğu hedefler için uyumlu bir uygulama örnekleri kuracağını, yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini, AFD’nin bu alanda oldukça kaliteli bir tecrübeye sahip olduğunu, bu sayede başta tarım müşterileri olmak üzere tüm menfaat sahiplerine önemli katkılar sunacak çalışmalar atılacağını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.