Fransız Kalkınma Ajansı tarafından Vakıfbank’a verilecek 80 milyon Euro tutarında kredi için imzalar atıldı.

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile Vakıfbank arasında, kırsal kalkınma ve tarım sektörlerine destek sunmak amacı ile sunulacak olan 80 milyon Euro tutarındaki kredi ile Türkiye sınırlarında hizmet veren mikro büyüklükte, küçük ve orta büyüklükte olan şirketler, kooperatifler, üretici birlikleri ve çiftçiler için finansman desteği sağlanacak.

12 Yıl Vadeli 80 Milyon Euro Kredi!

Kredi vadesi 3 yıl ana para ödemesiz dönem olmak üzere toplamda 12 yıl olarak belirlenirken, 80 milyon Euro tutarındaki kredi için karşılıklı imzalar atıldı. Vakıfbank Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ve her iki tarafın üst düzey yöneticilerinin katılım sağladığı imza töreninde konuşma yapan Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Vakıfbank’ın aktif bir şekilde uluslararası piyasalardan Türkiye’de uzun vade ve uygun maliyet ile kaynaklar getirdiğini, bu kaynakların da milli ekonominin kullanımına sunduğunu ifade etti.

Paket İçerisinde Teknik Destek De Var

80 milyon Euro tutarındaki kredinin Fransız Kalkınma Ajansı’ndan temin edilen ilk kredi olduğunu ifade eden Özcan, devam eden süreçte AFD ile olan ilişkilerin hem boyut, hem de kapsamının genişleyerek devam edeceğini ümit ettiğini ifade etti. Kredinin programı dahilinde aynı zamanda teknik danışmanlık bileşeni olduğunu belirten Özcan, Vakıfbank’ın bu sayede sürdürülebilirlik alanında da koyduğu hedefler için uyumlu bir uygulama örnekleri kuracağını, yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini, AFD’nin bu alanda oldukça kaliteli bir tecrübeye sahip olduğunu, bu sayede başta tarım müşterileri olmak üzere tüm menfaat sahiplerine önemli katkılar sunacak çalışmalar atılacağını ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın