Ana SayfaEkonomiTürkiye’den Singapur Fintech İşbirliği!

Türkiye’den Singapur Fintech İşbirliği!
T

-

Doğu Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’da Fintech ekosistemini geliştirmek ve sahip olduğu etkileşim yüzdesini artırmak amacıyla faaliyet göstermekte olan KOOP, Singapur Fintech Derneği ile işbirliği kararı aldı.

Fiziksel ve dijital fintech platformu olan KOOP, Singapur’da faaliyet gösteren Singapore Fintech Association-SFA (Singapur Fintech Derneği) ile işbirliği yapma kararı aldı. Singapur’da imzaların atıldığı anlaşmaya göre Singapur Fintech Derneği ve KOOP, FinTech ve Blockchain alanlarıdna ortak projeler yürütmek ile birlikte girişimler geliştirecek. Aynı zamanda iki kurum arasında görüş ve bilgi alışverişi yapılıp, ortak etkinliklere de imza atılacak.

Fintech İnovasyonları ve Blockchain Konusunda Ortaklıklar Yapılacak

Hem Fintech inovasyonlarını, hem de Blockchain uygulamalarını destekleyerek global düzeyde önemli merkezlerden bir tanesi haline gelen Singapur, küresel finans merkezleri endekslerinde de sahip olduğu konumu ön sıralara taşıdı. Merkez Bankası’nın liderliğinde finansal süreçleri dönüştürmeyi ve gelişen yenilikçi teknolojiler ile birlikte Singapur finans sektörünü büyümesi hedeflenirken, Singapur Merkez Bankası tarafından duyurlan 11 adet yeni proje ile birlikte hem ödeme sistemlerinin hızlandırılması, hem yapay zeka uygulamalarının finans sektörü ile olan entegrasyonunun tamamlanması, hem de varlık yönetim programlarının ve sahip olunan hacmin büyütülmesi hedefleniyor.

Singapur Fintech Derneği, Singapur ekosisteminde üyelik esaslı bir yapıyı temsil edip, ön açma ile tanınırken, aynı zamanda fintech ekosistemi için de hem yerel, hem de küresel olan güçlendirme faaliyetleri ile çalışmalarına devam ediyor.

KOOP’un Kurucu Ortağı olan Demet Zübeyiroğlu, gerçekleştirilen bu işbirliğine ilişkin yaptığı açıklamada KOOP için lansmanı 26 Eylül 2017’de gerçekleştirdiklerini, 26-27 Ekim’de uluslararası bir Blockchain konferansı tertiplediklerini, hedeflerinin hem Türkiye’de, hem de EMEA bölgesinde sağlıklı ve işbirliği geliştirebilen bir Fintech ekosistemi yaratmak olduğunu ifade ederken, global düzeyde önemli konumlarda yer alan fintech merkezleri ile işbirlikleri değerlendirdiklerini, Singapur ile yapılacak ilk işbirliği konusunda da mutlu olduklarını ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol