Ana SayfaGündemYüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

Yüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, katıldığı Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde düzenlediği konuşmada bankacılık sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne katıldı. Zirvede gerçekleştirilen “Türkiye’de Bankacılığın Geleceği” isimli panelde söz alan Aydın, yaptığı konuşmada uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu vurguladı.

“Memnun Olmadığımızı Dile Getiriyoruz”

Konuşmasında bankacılık sektörü ile alakalı oldukça önemli açıklamalarda bulunan Aydın, uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu, bunun bir realite olduğunu, bankacılık sektörünün tamamıyla yüksek faiz seviyelerine karşı durumda olduğunu ifade etti. Yüksek faiz oranlarını sürekli olarak dile getirdiklerin ifade eden Aydın, bu duruma bankacılık sektörünün de istekli olmadığını ifade etti.

Aydın, aynı zamanda son dönemlerde Türkiye’de hizmet veren bankaların aktif kalitesini doğru bir şekilde yönetmeyi başardığını, bu sayede her çeyrekte önemli derecede olumlu sonuçların elde edilebildiğini ifade etti.

Operasyonel Giderler İyi Yönetilmeli!

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, paranın kendisi dışında yük bindiren ve maliyet oluşturan unsurlar arasında kamusal yüklerin ve operasyonel yüklerin önemli bir yer kapladığını ifade etti. Operasyonel yüklerin doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade eden Aydın, bankacılık sisteminin bu konu için bireysel bir davranış sergilediğini, her bankanın ayrı bir şekilde para taşıma grupları olduğunu, her bankanın aynı muhitlerde birçok şubesinin yer aldığını, dijital bankacılık aşamasında her bankanın farklı bir şekilde çalışma gerçekleştirdiğini ifade etti. Aydın her bankanın kendi operasyonel giderlerini azaltması için doğru bir yönetim sistemi uygulaması gerektiğini vurguladı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.