Ana SayfaGündemYüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

Yüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!
Y

-

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, katıldığı Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde düzenlediği konuşmada bankacılık sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne katıldı. Zirvede gerçekleştirilen “Türkiye’de Bankacılığın Geleceği” isimli panelde söz alan Aydın, yaptığı konuşmada uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu vurguladı.

“Memnun Olmadığımızı Dile Getiriyoruz”

Konuşmasında bankacılık sektörü ile alakalı oldukça önemli açıklamalarda bulunan Aydın, uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu, bunun bir realite olduğunu, bankacılık sektörünün tamamıyla yüksek faiz seviyelerine karşı durumda olduğunu ifade etti. Yüksek faiz oranlarını sürekli olarak dile getirdiklerin ifade eden Aydın, bu duruma bankacılık sektörünün de istekli olmadığını ifade etti.

Aydın, aynı zamanda son dönemlerde Türkiye’de hizmet veren bankaların aktif kalitesini doğru bir şekilde yönetmeyi başardığını, bu sayede her çeyrekte önemli derecede olumlu sonuçların elde edilebildiğini ifade etti.

Operasyonel Giderler İyi Yönetilmeli!

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, paranın kendisi dışında yük bindiren ve maliyet oluşturan unsurlar arasında kamusal yüklerin ve operasyonel yüklerin önemli bir yer kapladığını ifade etti. Operasyonel yüklerin doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade eden Aydın, bankacılık sisteminin bu konu için bireysel bir davranış sergilediğini, her bankanın ayrı bir şekilde para taşıma grupları olduğunu, her bankanın aynı muhitlerde birçok şubesinin yer aldığını, dijital bankacılık aşamasında her bankanın farklı bir şekilde çalışma gerçekleştirdiğini ifade etti. Aydın her bankanın kendi operasyonel giderlerini azaltması için doğru bir yönetim sistemi uygulaması gerektiğini vurguladı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol