Yüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

0

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, katıldığı Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde düzenlediği konuşmada bankacılık sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne katıldı. Zirvede gerçekleştirilen “Türkiye’de Bankacılığın Geleceği” isimli panelde söz alan Aydın, yaptığı konuşmada uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu vurguladı.

“Memnun Olmadığımızı Dile Getiriyoruz”

Konuşmasında bankacılık sektörü ile alakalı oldukça önemli açıklamalarda bulunan Aydın, uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu, bunun bir realite olduğunu, bankacılık sektörünün tamamıyla yüksek faiz seviyelerine karşı durumda olduğunu ifade etti. Yüksek faiz oranlarını sürekli olarak dile getirdiklerin ifade eden Aydın, bu duruma bankacılık sektörünün de istekli olmadığını ifade etti.

Aydın, aynı zamanda son dönemlerde Türkiye’de hizmet veren bankaların aktif kalitesini doğru bir şekilde yönetmeyi başardığını, bu sayede her çeyrekte önemli derecede olumlu sonuçların elde edilebildiğini ifade etti.

Operasyonel Giderler İyi Yönetilmeli!

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, paranın kendisi dışında yük bindiren ve maliyet oluşturan unsurlar arasında kamusal yüklerin ve operasyonel yüklerin önemli bir yer kapladığını ifade etti. Operasyonel yüklerin doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade eden Aydın, bankacılık sisteminin bu konu için bireysel bir davranış sergilediğini, her bankanın ayrı bir şekilde para taşıma grupları olduğunu, her bankanın aynı muhitlerde birçok şubesinin yer aldığını, dijital bankacılık aşamasında her bankanın farklı bir şekilde çalışma gerçekleştirdiğini ifade etti. Aydın her bankanın kendi operasyonel giderlerini azaltması için doğru bir yönetim sistemi uygulaması gerektiğini vurguladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın