Ana SayfaGündemYüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

Yüksek Faiz Oranlarından Kimse Memnun Değil!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, katıldığı Türkiye Ekonomi Zirvesi’nde düzenlediği konuşmada bankacılık sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, düzenlenen Türkiye Ekonomi Zirvesi’ne katıldı. Zirvede gerçekleştirilen “Türkiye’de Bankacılığın Geleceği” isimli panelde söz alan Aydın, yaptığı konuşmada uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu vurguladı.

“Memnun Olmadığımızı Dile Getiriyoruz”

Konuşmasında bankacılık sektörü ile alakalı oldukça önemli açıklamalarda bulunan Aydın, uygulanmakta olan nominal faiz oranlarının yüksek olduğunu, bunun bir realite olduğunu, bankacılık sektörünün tamamıyla yüksek faiz seviyelerine karşı durumda olduğunu ifade etti. Yüksek faiz oranlarını sürekli olarak dile getirdiklerin ifade eden Aydın, bu duruma bankacılık sektörünün de istekli olmadığını ifade etti.

Aydın, aynı zamanda son dönemlerde Türkiye’de hizmet veren bankaların aktif kalitesini doğru bir şekilde yönetmeyi başardığını, bu sayede her çeyrekte önemli derecede olumlu sonuçların elde edilebildiğini ifade etti.

Operasyonel Giderler İyi Yönetilmeli!

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın, paranın kendisi dışında yük bindiren ve maliyet oluşturan unsurlar arasında kamusal yüklerin ve operasyonel yüklerin önemli bir yer kapladığını ifade etti. Operasyonel yüklerin doğru bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade eden Aydın, bankacılık sisteminin bu konu için bireysel bir davranış sergilediğini, her bankanın ayrı bir şekilde para taşıma grupları olduğunu, her bankanın aynı muhitlerde birçok şubesinin yer aldığını, dijital bankacılık aşamasında her bankanın farklı bir şekilde çalışma gerçekleştirdiğini ifade etti. Aydın her bankanın kendi operasyonel giderlerini azaltması için doğru bir yönetim sistemi uygulaması gerektiğini vurguladı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Risk Yönetimi ve Kredi Analitiği Uzmanı Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilanla personel alımı...

Kuveyt Türk Gezici Gişe Yetkilisi Alımı Gerçekleştirecek!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, banka iş ilanları kapsamında yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana...

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...