Ana SayfaEkonomiVatandaşın Bütçesi Şaştı! Benzine Yine Zam!

Vatandaşın Bütçesi Şaştı! Benzine Yine Zam!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

24 Kasım tarihi itibariyle geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatlarına 10 kuruş tutarında zam yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan 7 kuruşluk indirim sonrasında önce LPG’ye 5 kuruşluk zam yapılmıştı. Yeni zam ise benzine geldi. Benzinin litre fiyatı 7 kuruşluk indirim sonrasında 8 ila 10 kuruş tutarında bir zama tabi tutuldu.

Son 1 Ayda 28 Kuruş Zam!

Son bir ay içerisinde benzine yapılan zamların toplamı 28 kuruşa kadar ulaştı. Vatandaşın hesabı şaştı. Araç sahipleri neredeyse bir depo benzini bitiremeden tekrar tekrar zamlar geldi. Birkaç gün içerisinde yapılan 7 kuruşluk indirim, benzin fiyatlarının aşağı yönlü hareket etmesi eğilimini gösterecek diye umut edilirken, yeni zam ile birlikte ibre tekrar yukarı doğru yönlendi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklama sonrasında, 23 Kasım’ı 24 Kasım’a bağlayan gece itibariyle benzin fiyatlarına 8 ila 10 kuruşluk bir zam yapılacak.

PÜİS tarafından yapılan yazılı açıklamada rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik yapılmasının beklenmesi sebebiyle zam uygulaması yapılacağı bildirildi. Rafineri çıkış fiyatlarında yapılacak yükselme, benzinin litre fiyatlarına da yaklaşık 8 ila 10 kuruş arasında bir zamma tekabül edecek.

5,60’ın Üzerine Çıktı!

Son bir ay içerisinde benzine yapılan zamlar sonrasında geçtiğimiz günlerde 7 kuruşluk indirim uygulaması yapılmış, araç sahipleri az da olsa rahatlamıştı. 5,61 Türk Lirası’ndan İstanbul’da satılan benzin fiyatı 5,54 Türk Lirası inmesi sonrasında bu gece itibariyle rakamlar tekrar 5,60 Türk Lirası’nı geçecek. Yapılacak olan zam ile birlikte son 1 aylık süreçte benzin fiyatları 28 kuruş yükselmiş olur iken, uygulanacak benzin fiyatlarının 5,62 Türk Lirası – 5,64 Türk Lirası seviyesine ulaşması beklenirken, bu fiyatların akaryakıt şirketlerinin depolama maliyeti gibi durumlar sebebiyle bölge bölge, şehir şehir farklılık göstermesi bekleniyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.