24 Kasım tarihi itibariyle geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatlarına 10 kuruş tutarında zam yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan 7 kuruşluk indirim sonrasında önce LPG’ye 5 kuruşluk zam yapılmıştı. Yeni zam ise benzine geldi. Benzinin litre fiyatı 7 kuruşluk indirim sonrasında 8 ila 10 kuruş tutarında bir zama tabi tutuldu.

Son 1 Ayda 28 Kuruş Zam!

Son bir ay içerisinde benzine yapılan zamların toplamı 28 kuruşa kadar ulaştı. Vatandaşın hesabı şaştı. Araç sahipleri neredeyse bir depo benzini bitiremeden tekrar tekrar zamlar geldi. Birkaç gün içerisinde yapılan 7 kuruşluk indirim, benzin fiyatlarının aşağı yönlü hareket etmesi eğilimini gösterecek diye umut edilirken, yeni zam ile birlikte ibre tekrar yukarı doğru yönlendi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından yapılan açıklama sonrasında, 23 Kasım’ı 24 Kasım’a bağlayan gece itibariyle benzin fiyatlarına 8 ila 10 kuruşluk bir zam yapılacak.

PÜİS tarafından yapılan yazılı açıklamada rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik yapılmasının beklenmesi sebebiyle zam uygulaması yapılacağı bildirildi. Rafineri çıkış fiyatlarında yapılacak yükselme, benzinin litre fiyatlarına da yaklaşık 8 ila 10 kuruş arasında bir zamma tekabül edecek.

5,60’ın Üzerine Çıktı!

Son bir ay içerisinde benzine yapılan zamlar sonrasında geçtiğimiz günlerde 7 kuruşluk indirim uygulaması yapılmış, araç sahipleri az da olsa rahatlamıştı. 5,61 Türk Lirası’ndan İstanbul’da satılan benzin fiyatı 5,54 Türk Lirası inmesi sonrasında bu gece itibariyle rakamlar tekrar 5,60 Türk Lirası’nı geçecek. Yapılacak olan zam ile birlikte son 1 aylık süreçte benzin fiyatları 28 kuruş yükselmiş olur iken, uygulanacak benzin fiyatlarının 5,62 Türk Lirası – 5,64 Türk Lirası seviyesine ulaşması beklenirken, bu fiyatların akaryakıt şirketlerinin depolama maliyeti gibi durumlar sebebiyle bölge bölge, şehir şehir farklılık göstermesi bekleniyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın