Ana SayfaGündemHSBC’den Çin’de Bir İlk! 2 Yılda 250 Milyar Dolar Bekleniyor!

HSBC’den Çin’de Bir İlk! 2 Yılda 250 Milyar Dolar Bekleniyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya genelinde birçok ülkede şubesi bulunan HSBC Bankası, Çin piyasa düzenleyicileri tarafından panda tahvil ihracı gerçekleştirebilmesi adına lisans sahibi olan tek uluslararası banka olma ünvanına kavuştu.

“Eş Lider Yüklenici” Sıfatını Alan İlk Uluslararası Banka!

Çin Bankalararası Tahvil Piyasası (CIBM) finans dışı kurumlar tarafından deniz aşırı olarak ihraç edilmekte olan panda tahvillerinde HSBC Bank artık “Eş Lider Yüklenici” sıfatı ile görev alabilecek. HSBC Bankası’nın panda tahvil ihracı gerçekleştirilmesi için verilen bu lisans, aynı zamanda bankanın uluslararası banka olması sebebiyle bir ilki de simgeliyor.

Söz konusu olan panda tahvil ihracı lisansı sayesinde kurumsal bankacılık müşterilerinin, Dünya’nın en büyük sabit getiri sahibi olan piyasalarından bir tanesi olan Çin’e erişimini sağlayabilecek olan HSBC Bankası, Çin’e erişim sağlayabilecek tek uluslararası banka olma ünvanıyla birlikte müşteri portföyünde de önemli bir büyüme yakalayabilecekmiş gibi gözüküyor.

10 Trilyon Dolarlık Çin Tahvil Piyasasına Erişim!

10 Trilyon dolar hacmine sahip Çin tahvil piyasasında yer alan yabancı yatırımcı sayısı, Çin’in sermaye piyasalarını dışa açma planı kapsamında ilk olarak 2015 yılında yabancı yatırımcı sınırlamalarında gevşetme yapılması ile yükseliş eğilimi göstermeye başlamıştı. Bu konuda HSBC Bankası’na verilen lisans ile birlikte Çin Bankalararası Tahvil Piyasası’na iki yıl içerisinde yaklaşık 250 milyar Dolar’lık bir yatırım yapılması ön görülüyor.

Her Ülke Farklı İsim Veriyor: Türkiye’deki Adı Baklava!

HSBC Bankası’na tanınan panda tahvil ihracı için Türkiye’de baklava tahvil ihracı, Yeni Zelanda’da kivi tahvil ihracı, Güney Kore’de ise kimçi tahvil ihracı isimleri kullanılıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...