Ana SayfaGündemHSBC’den Çin’de Bir İlk! 2 Yılda 250 Milyar Dolar Bekleniyor!

HSBC’den Çin’de Bir İlk! 2 Yılda 250 Milyar Dolar Bekleniyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya genelinde birçok ülkede şubesi bulunan HSBC Bankası, Çin piyasa düzenleyicileri tarafından panda tahvil ihracı gerçekleştirebilmesi adına lisans sahibi olan tek uluslararası banka olma ünvanına kavuştu.

“Eş Lider Yüklenici” Sıfatını Alan İlk Uluslararası Banka!

Çin Bankalararası Tahvil Piyasası (CIBM) finans dışı kurumlar tarafından deniz aşırı olarak ihraç edilmekte olan panda tahvillerinde HSBC Bank artık “Eş Lider Yüklenici” sıfatı ile görev alabilecek. HSBC Bankası’nın panda tahvil ihracı gerçekleştirilmesi için verilen bu lisans, aynı zamanda bankanın uluslararası banka olması sebebiyle bir ilki de simgeliyor.

Söz konusu olan panda tahvil ihracı lisansı sayesinde kurumsal bankacılık müşterilerinin, Dünya’nın en büyük sabit getiri sahibi olan piyasalarından bir tanesi olan Çin’e erişimini sağlayabilecek olan HSBC Bankası, Çin’e erişim sağlayabilecek tek uluslararası banka olma ünvanıyla birlikte müşteri portföyünde de önemli bir büyüme yakalayabilecekmiş gibi gözüküyor.

10 Trilyon Dolarlık Çin Tahvil Piyasasına Erişim!

10 Trilyon dolar hacmine sahip Çin tahvil piyasasında yer alan yabancı yatırımcı sayısı, Çin’in sermaye piyasalarını dışa açma planı kapsamında ilk olarak 2015 yılında yabancı yatırımcı sınırlamalarında gevşetme yapılması ile yükseliş eğilimi göstermeye başlamıştı. Bu konuda HSBC Bankası’na verilen lisans ile birlikte Çin Bankalararası Tahvil Piyasası’na iki yıl içerisinde yaklaşık 250 milyar Dolar’lık bir yatırım yapılması ön görülüyor.

Her Ülke Farklı İsim Veriyor: Türkiye’deki Adı Baklava!

HSBC Bankası’na tanınan panda tahvil ihracı için Türkiye’de baklava tahvil ihracı, Yeni Zelanda’da kivi tahvil ihracı, Güney Kore’de ise kimçi tahvil ihracı isimleri kullanılıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.