Ana SayfaEkonomiRüzgar Enerjisi Birliği Açıkladı: 5 Milyar Dolarlık Yatırım Geliyor!

Rüzgar Enerjisi Birliği Açıkladı: 5 Milyar Dolarlık Yatırım Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı Mustafa Serdar Ataseven tarafından yapılan açıklamada 5 milyar dolar düzeyinde bir rüzgar yatırımı için düğmeye basıldığı ifade edildi.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından yapılan açıklamada 2017 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen 710 megavatlık kapasite yarışmaları, YEKA ihalesi ve Aralık ayında düzenlenecek olan 2 bin 130 megavatlık yarışma ile birlikte, kapasite tahsis edilen projelerin toplamı yaklaşık olarak 4 bin megavata yükselecek. Söz konusu rüzgar yatırımları sayesinde vatandaşın daha ucuz elektrik temin edebilecğeini ifade eden TÜREB Başkanı Ataseven, 32 farklı bölgede 2 bin 130 megavat kurulu gücü kapsayan lisans tahsis yarışmasının 25 Aralık – 29 Aralık döneminde gerçekleşeceğini ifade etti.

Rüzgar Enerjisi Yatırımı Sayesinde Elektrik Fiyatları Düşecek!

Düzenlenecek yatırımlar ile birlikte 2 bin 130 megavatlık yarışma esnasında kazanan firmalar sayesinde programların toplamının 4 bin megavatı bulacağını ifade eden Ataseven, 2 bin 130 megavatlık yarışma için yapılacak yatırım bedelinin yaklaşık olarak 2,5 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini ifade etti. Sadece 2017 yılı içerisinde düzenlenen yarışma ve YEKA projeleri sayesinde 5 milyar dolar tutarında bir rüzgar yatırımı için düğmeye basılmış olunduğunu ifade eden Ataseven, rüzgar ve enerji yatırımları sayesinde elektriğin her geçen gün indirime uğramasını beklediklerini ifade etti.

Rüzgar yatırımlarının hayata geçirilmesi için izin alma, kurulum yapma ve lisanslama süreçleri için yaklaşık 3 ila 4 yıl gibi bir süreye ihtiyaç duyulduğunu belirten Ataseven, bu projeler eşliğinde Türkiye’nin hedefine yaklaşacağını, ancak yine de ulaşamayacağını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...