Ana SayfaGündemGirişimcilerin Hem Finansmana, Hem de Bilgiye İhtiyacı Var!

Girişimcilerin Hem Finansmana, Hem de Bilgiye İhtiyacı Var!
G

-

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu ile Akbank’ın işbirliğinde Türkiye’deki girişimcilere destek olamk adına yürütülen Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2017 yılı için mezunlarını verdi.

Akbank, Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu ile oldukça önemli bir eğitim programına imza attı. Akbank Girişimci Geliştirme Programı adı ile verilen eğitimlerin 2017 yılı öğrencileri mezun oldu. Programı tamamlayan girişimciler, Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenen tören ile sertifikalarını aldılar.

Akbank Girişimci Geliştirme Programı 2017 Mezunları Sertifikalarını Aldı

Sertifika töreninin açılış konuşmasını Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şirin Tekinay yaptı. Açılış konuşması sonrasında Akbank KOBİ Bankacılığı’ındna Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz’un gerçekleştirdiği konuşma ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Seçil Şendağ tarafından gerçekleştirilen konuşma ile devam etti. Törenin ana konuşmasını ise girişimci ve venture capitalist Selçuk Ergin tarafından yapıldı.

Konuşmasında dünya ekonomisinde hem kalıcı olacak, hem iş yaratacak, hem de istikrar sağlayacak fikir ve girişimlere her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu ifade eden Oğuz, Türkiye’de girişimcilere daha fazla fırsat sağlanması gerektiğini, Akbank olarak girişimciliğin büyüyen ekonomiler arasında girişimciliğin oldukça önemli bir bileşen olduğunu, çok uluslu dev şirketlerin büyük bir kısmının küçük girişimlerden meydana geldiğini,  bir girişimin hayata geçmesi için finansman, yönetim tecrübesi, iş fikri gibi kriterlerin olduğunu, çoğu zaman girişimcilerin finansmana erişim konusunda problem yaşadığını, küresel rekabet ortamında girişimcilerin her birinin hem finans, hem pazarlama, hem de strateji geliştirme noktasında finansmana ek olarak bilgiye de ihtiyaç duyduğunu, Akbank Girişimci Geliştirme Programı ile birlikte girişimcilerin işlerini daha hızlı büyütebilmelerini umduklarını ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol