Ana SayfaEkonomiKDV Reformunda Son Gelişmeler!

KDV Reformunda Son Gelişmeler!

-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yürürlüğe girmesi planlanan KDV Reformu için düzenlemelerin 2017 yılı sonuna kadar Bakanlar Kurulu’nda görüşülmeye başlanacağını ifade etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV kanununda oldukça radikal değişiklerin yapılacağını ifade etti. 2017 yılının sonuna kadar bahsi geçen reformun Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesi planlandığını ifade eden Bakan Ağbal, yeni düzenlemeler sayesinde reel ekonomiye ciddi bir katkı sağlanacağını dile getirdi.

Yıl bitmeden görüşmenin Bakanlar Kurulu’nda gerçekleşmesi konusunda hedefleri olduğunu dile getiren Ağbal, yapılacak değişikliklerin oldukça radikal olduğunu, bu değişiklikler sayesinde reel ekonomiye ciddi düzeyde katkı sağlanacak unsurlar olacağını ifade etti.

KDV Reformu Yıl Bitmeden Bakanlar Kurulu’na Gelecek! 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Maliye Bakanlığı için 2018 yılı bütçesi görüşmelerinin sunumu gerçekleştiren Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu sunumda KDV reformunun yıl sonuna kadar Bakanlar Kurulu’na gelmesini planladıklarını, mükelleflerin yeminli mali müşavirlere gerçekleştirdikleri ödemeleri düşüreceklerini ifade etti.

KDV iade süreci için başvuruların yeminli mali müşavir tarafından yapıldığını, yapılan iadeye oranla mali müşavirler için yapılan ödemelerin yüksek olduğunu dile getiren Ağbal, bu ödemelerin aşağı çekilmesi yönünde talep olduğunu, meslek odaları ile görüşülerek oranların aşağı çekilmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Milli Piyango İdaresi’nin Geliri Yükseldi

Milli Piyango İdaresi tarafından 2017 yılı Eylül ayı itibariyle oyun satışlarından 1,9 milyar Türk Lirası tutarında gelir elde edildiğini, talihlilere ödenen tutarın ise 819 milyon Türk Lirası ikramiye olduğunu ifade eden Ağbal, 2017 yılı sonunda gelirlerin 3,1 milyar Türk Lirası’na yükselmesini öngördüklerini, Milli Piyango İdaresi’nin kamu payı olarak Eylül ayına kadar geçen süreçte 399 milyon Türk Lirası tutarında aktarım gerçekleştirdiğini, vergiler de eklendiğinde bu rakamın 855 milyon Türk Lirası olduğunu ifade etti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,395BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler