Palandöken Açıkladı: Su Faturaları Neden Yüksek?

Google Haberlere Abone Ol:

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, su faturalarının yüksek olmasının ana sebeplerinden bir tanesi her faturada bakım ücreti ve okuma bedeli gibi ekstra kalemlerin yer alması olduğunu, bu kalemlerin faturalardan kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Faturalarda yer alan tüketim bedeli haricindeki ücretlendirmelerin her birinin su aboneliği sözleşmesi kapsamında alındığını ifade eden Palandöken, bu ücretlerin su faturalarına son yıllarda yansıtılmaya başladığını, hal böyle olunca da şebeke suyu fiyatları ile damacana fiyatlarının yarışacak düzeye çıktığını kaydetti.

Türkiye’nin üç büyük şehri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de gelen su faturalarını işaret eden Palandöken, su faturalarının neredeyse 4 katına çıktığını, İstanbul genelinde 10 metreküplük suyun her bir metreküpü için 4,59 Türk Lirası tutarında fiyatlandırma yapıldığını, İzmir’de bu fiyat ile 20 metreküplük su kullanılabildiğini, bu kademelerin 4 kişilik bir aile için çok düşük olduğunu, kullanım kademelerinin artırılması gerektiğini kaydetti.

Sayaç Okuma Bedeli 2012 Yılında Eklendi!

Su faturalarının bedelleri arasında dahil edilen sayaç okuma bedelinin 2012 yılında eklendiğini vurgulayan Palandöken, Ankara’daki abonelerin her faturada 5 Türk Lirası ödediğini, bu bedellerin kaldırılması gerektiğini, sayaç okuma bedelinin eskiden sadece elektrik ve doğalgaz faturalarında geçerli olduğunu dile getirdi.

Su faturalarına eklenen ekstra gider kalemleri sebebiyle su faturası ödemelerinin neredeyse iki katına çıktığını ifade eden TESK Genel Başkanı Palandöken, bu durumdan konut tüketicileri kadar işyeri tüketicilerinin de önemli düzeyde zarar gördüğünü, Ankara’daki bir işyeri sahibinin atık bedelleri dahilinde 1 metreküplük su için 15,74 Türk Lirası ödeme yaptığını, İstanbul’da bu fiyatın 11,05 Türk Lirası olduğunu, bu rakamların esnafın sırtında önemli bir yük oluşturduğunu ve her geçen gün de zamlandığını dile getirdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.