Ana SayfaEkonomiTürk Eximbank’ın 2018 Hedefi Yüzde 15’lik Büyüme!

Türk Eximbank’ın 2018 Hedefi Yüzde 15’lik Büyüme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2018 yılında Türk Eximbank tarafından düzenlenen destekler kapsamında ihracatçılara tam 46 milyar dolarlık destek sunulacak.

Türk Eximbank, bankacılık sektörü tarafından ihracatçı firmalara sunulan ihracat kredilerinin yüzde 46’lık kısmını tek başına sağlamayı başarıyor. Türkiye’de gerçekleşen her 100 dolarlık ihracatın 25,3 dolarlık kısmını finanse eden Türk Eximbank, bu yılın 10 aylık sürecinde tam 20,4 milyar dolarlık kredi, 12,1 milyar dolarlık da sigorta olmak üzere toplamda 32,5 milyar Dolarlık destek sağlamayı başardı. Bu rakamlar ile birlikte bir önceki yılın aynı dönemine oranla sunduğu destek miktarını yüzde 16 düzeyinde artırmayı başaran Türk Eximbank, başarısını 2018 yılında daha da büyüterek devam ettirmeyi hedefliyor.

Türk Eximbank’ın kredi programlarından fayda sağlayan ihracatçı sayısı da Ekim ayı itibariyle, yıllık bazda yüzde 16 oranında yükselme yaşayarak 7 bin 333’e, sigorta desteğinden fayda sağlayan ihracatçı sayısı da yüzde 14’lük yükselme yaşayarak 2 bin 891’e kadar ulaşırken, bankanın müşterilerinin yüzde 59’luk kesimi de KOBİ oldu.

Daha Fazla Şube, Daha Fazla Finansman!

Türk Eximbank, daha fazla ihracatçıya ulaşabilmek hedefi ile Türkiye genelinde şube sayısını artırmayı hedefliyor. Türkiye’nin en büyük 20 şehrinde şube açmayı hedefleyen banka, büyük organize sanayi bölgelerinde de irtibat büroları açılışı yapmak adına çalışmalarına tam gaz devam ediyor. 2017 yılı içerisinde Adana’da, Bursa’da ve Denizli’de şubelerini açan Türk Eximbank, 2018 yılı bitmeden Antalya, Kayseri, Konya, Gebze ve İstanbul’un Avrupa Yakası’nda da yeni şubeler açmış olmayı hedeflerken, ilk yurt dışı şubesini de Tahran’da açtı.

2017 yılı sonunda sunduğu finansman desteğini 40 milyar Dolar’ın üzerine taşımayı hedefleyen Türk Eximbank, bu rakamın 2018 yılında da yüzde 15’lik bir artış yaşayarak 46 milyar dolarlık bir nakdi ve ihracat kredisi ve sigortası desteği sunmayı hedefliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.