Ana SayfaGündemLondra’daki İlk Türk Sermayeli Banka Açıldı!

Londra’daki İlk Türk Sermayeli Banka Açıldı!
L

-

İngiltere’ye ziyaret gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, Londra’daki ilk Türk sermayeli banka olma özelliğini taşıyan DOME Group yatırım bankasının açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım birtakım görüşmeler gerçekleştirmek için dün İngiltere’ye gitti. İlk etapta yatırım bankasının açılışını gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, bugün de İngiltere Başbakanı May ile bir görüşme gerçekleştirecek. Devam eden süreçte öğle yemeğinde İngiliz CEO’lar ile bir araya gelerek onları Türkiye’ye yatırıma davet edecek.

Londra’daki ilk Türk sermayeli yatırım bankasının da açılışını gerçekleştiren Başbakan Yıldırım, bu yatırım bankasının hem Türkiye, hem de İngiltere ekonomisi için önemli olduğunu ifade etti. Dome kelimesinin Türkçe’deki karşılığının kubbe-çatı-kuşatan olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in katılımı ila yatırım bankasının kurdelesini kesti.

DOME Group Yatırım Bankası oldukça kaliteli bir kadro barındırıyor. Şirketin kurucu ortakları ve yönetici ortakları arasında;

  • Garanti Bankası’nın eski genel müdürü Ergün Özen,
  • Goldman Sachs’ın eski Türkiye genel müdürü Çağlayan Çetin,
  • FİBA Grubu’nun yönetim kurulu üyesi Murat Özyeğin,
  • Garanti Bankası’nın yönetim kurulu başkanı Süleyman Sözen,
  • Rachid Mohamed Rachid gibi hem Türkiye, hem de dünya yatırım bankacılığı alanında başarılı isimler yer alıyor.

DOME Group Yatırım Bankası’nın kurucularının; hem yerli, hem de yabancı yatırımcılar ile, sermaye fonları ve global düzeyde birçok finans kuruluşu ile oldukça kaliteli bağlar yer alırken, yönetim kurulunda yer alan isimlerin Türkiye’deki şirketler için bugüne kadar gerçekleştirdikleri birleşme ve satın alam işlemlerinin toplam değeri 100 milyar Dolar’a tekabül ediyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol