Afetzede Çiftçilerin Kredileri 1 Yıl Ertelenecek!

Google Haberlere Abone Ol:

Doğal afetler sebebi ile zarar görmüş olan üreticilerin sahip oldukları kredi borçları için 1 yıl erteleme kararı alındı.

2017 yılı içerisinde çeşitli doğal afetler sebebi ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden düşük faizli kredi temin etmiş olan çiftçilerin tüm borçları 1 yıl (12 ay) süre ile ertelendi.

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, 1 Ocak tarihinden 31 Aralık tarihine kadar gerçek ve tüzel kişiler tarafından; ekilmiş olan mahsülleri, ürünleri, sahip oldukları hayvanlar, işlettikleri tesisler ya da seraların en az yüzde 30’luk kısmında doğal afetler sebebi ile hasar yaşamış olanlar için hem Ziraat Bankası, hem de Tarım Kredi Kooperatifleri’nden temin etmiş oldukları vadesi, taksit vadesi ya da hesap devresi henüz gelmemiş olanlar ve bir yıl içerisinde süresi dolacak olan tarımsal kredi borçları için hem vade tarihleri, hem taksit vadeleri, hem de hesap devreleri, 1 yıl süre ile ertelenmesi adına karar alındığı ifade edildi.

Yıl başından bu güne kadar geçen süreçte Ziraat Bankası ve TKK’nın tasfiye olunacak alacaklar hesabına aktarılmış olan tüm kredi borçları da, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle, hasar tespit komisyonu kararı tarihini takip eden ayın ilk iş günü itibariyle herhangi bir faiz uygulaması gerçekleştirilmeden 1 yıllık ertelemeye tabii tutulacak.

Erteleme dönemi boyunca ise kredi borcunun vadesinden, taksit vadesinden ya da hesap devresinden itibaren uygulanacak olan faiz oranı ise yüzde 3 oranında, ertelenen tarımsal krediler için uygulanacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…