Ana SayfaGündemAfetzede Çiftçilerin Kredileri 1 Yıl Ertelenecek!

Afetzede Çiftçilerin Kredileri 1 Yıl Ertelenecek!

-

Doğal afetler sebebi ile zarar görmüş olan üreticilerin sahip oldukları kredi borçları için 1 yıl erteleme kararı alındı.

2017 yılı içerisinde çeşitli doğal afetler sebebi ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden düşük faizli kredi temin etmiş olan çiftçilerin tüm borçları 1 yıl (12 ay) süre ile ertelendi.

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, 1 Ocak tarihinden 31 Aralık tarihine kadar gerçek ve tüzel kişiler tarafından; ekilmiş olan mahsülleri, ürünleri, sahip oldukları hayvanlar, işlettikleri tesisler ya da seraların en az yüzde 30’luk kısmında doğal afetler sebebi ile hasar yaşamış olanlar için hem Ziraat Bankası, hem de Tarım Kredi Kooperatifleri’nden temin etmiş oldukları vadesi, taksit vadesi ya da hesap devresi henüz gelmemiş olanlar ve bir yıl içerisinde süresi dolacak olan tarımsal kredi borçları için hem vade tarihleri, hem taksit vadeleri, hem de hesap devreleri, 1 yıl süre ile ertelenmesi adına karar alındığı ifade edildi.

Yıl başından bu güne kadar geçen süreçte Ziraat Bankası ve TKK’nın tasfiye olunacak alacaklar hesabına aktarılmış olan tüm kredi borçları da, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle, hasar tespit komisyonu kararı tarihini takip eden ayın ilk iş günü itibariyle herhangi bir faiz uygulaması gerçekleştirilmeden 1 yıllık ertelemeye tabii tutulacak.

Erteleme dönemi boyunca ise kredi borcunun vadesinden, taksit vadesinden ya da hesap devresinden itibaren uygulanacak olan faiz oranı ise yüzde 3 oranında, ertelenen tarımsal krediler için uygulanacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler