Ana SayfaGündemFibabanka Sendikasyon Kredisini Yükseltti!

Fibabanka Sendikasyon Kredisini Yükseltti!
F

-

Fibabanka, müşteri portföyünü geliştirmek ve müşterilerinin dış ticaret faaliyetleri için finansman sağlayabilmek adına uluslararası düzeydeki bankalardan sendikasyon kredisi temininde bulundu.

27 Kasım 2017 tarihinde imzalanan anlaşma ile sendikasyon kredisinde yenileme gerçekleştiren Fibabanka, 367 gün vade tercihi ile 94,6 milyon Euro ve 30 milyon AVD Doları tutarında, 2 yıl 1 hafta vade tercihi ile 25 milyon ABD Doları tutarında olmak üzere, 3 farklı dilimden oluşan bir sendikasyon kredisi temin etti.

Fibabanka tarafından müşterilerin dış ticaret faaliyetlerinde finansman kullandırmak adına temin edilen sendikasyon kredisini; Euribor + yüzde 1,65, Libor + yüzde 1,75 ve  Libor + yüzde 2,40 oranında maliyetler ile birlikte temin etmiş oldu. Sendikasyon kredisinin Standart Chartered Bank’ın koordinasyonunda gerçekleştirildiği ifade edilirken, bu işlem için 8 farklı ülkeden 12 adet uluslararası banka katılım gösterdi.

Fibabanka’ya gösterilen güven ve destek için teşekkürlerini sendikasyon kredisine katılım sağlayan bankalara ileten Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, içinde bulunan zorlu dönem içerisinde sendikasyonun yüzde 136 oranında yenilendiğini, bir kısmını ilk defa iki yıl vade tercihine uzattıklarını dile getirirken, uluslararası bankalardan temin edilmiş olan ve Fibabanka’nın güvenilir bir banka olduğunun kanıtı olarak görülebilecek kredilerin kaynağını, dış ticaret alanında faaliyet göstermekte olan müşterilerin hizmetine sunulacağını dile getirdi.

Sendikasyon Kredisi Nedir?

Sendikasyon kredisi, genellikle bir yatırım bankasının liderliğinde birden fazla banka ya da finans kuruluşu tarafından, belirli bir amaç doğrultusunda bankalara ya da holdinglere sağlanan, büyük tutarlara tekabül eden uluslararası bir kredi türüdür. Fibabanka’nın bu kredisinde Liderliği Standart Chartered Bank üstlenmiş, kredi amacı olarak ise dış ticaret finansmanı gösterilmiştir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol