Fibabanka Sendikasyon Kredisini Yükseltti!

Google Haberlere Abone Ol:

Fibabanka, müşteri portföyünü geliştirmek ve müşterilerinin dış ticaret faaliyetleri için finansman sağlayabilmek adına uluslararası düzeydeki bankalardan sendikasyon kredisi temininde bulundu.

27 Kasım 2017 tarihinde imzalanan anlaşma ile sendikasyon kredisinde yenileme gerçekleştiren Fibabanka, 367 gün vade tercihi ile 94,6 milyon Euro ve 30 milyon AVD Doları tutarında, 2 yıl 1 hafta vade tercihi ile 25 milyon ABD Doları tutarında olmak üzere, 3 farklı dilimden oluşan bir sendikasyon kredisi temin etti.

Fibabanka tarafından müşterilerin dış ticaret faaliyetlerinde finansman kullandırmak adına temin edilen sendikasyon kredisini; Euribor + yüzde 1,65, Libor + yüzde 1,75 ve  Libor + yüzde 2,40 oranında maliyetler ile birlikte temin etmiş oldu. Sendikasyon kredisinin Standart Chartered Bank’ın koordinasyonunda gerçekleştirildiği ifade edilirken, bu işlem için 8 farklı ülkeden 12 adet uluslararası banka katılım gösterdi.

Fibabanka’ya gösterilen güven ve destek için teşekkürlerini sendikasyon kredisine katılım sağlayan bankalara ileten Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, içinde bulunan zorlu dönem içerisinde sendikasyonun yüzde 136 oranında yenilendiğini, bir kısmını ilk defa iki yıl vade tercihine uzattıklarını dile getirirken, uluslararası bankalardan temin edilmiş olan ve Fibabanka’nın güvenilir bir banka olduğunun kanıtı olarak görülebilecek kredilerin kaynağını, dış ticaret alanında faaliyet göstermekte olan müşterilerin hizmetine sunulacağını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Yetkilisi Alımı Yapacak!

Sendikasyon Kredisi Nedir?

Sendikasyon kredisi, genellikle bir yatırım bankasının liderliğinde birden fazla banka ya da finans kuruluşu tarafından, belirli bir amaç doğrultusunda bankalara ya da holdinglere sağlanan, büyük tutarlara tekabül eden uluslararası bir kredi türüdür. Fibabanka’nın bu kredisinde Liderliği Standart Chartered Bank üstlenmiş, kredi amacı olarak ise dış ticaret finansmanı gösterilmiştir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.