Gündem Garanti Bankası Başarılarına Bir Yenisini Ekledi!

Garanti Bankası Başarılarına Bir Yenisini Ekledi!

Son Güncelleme:

Garanti Bankası önemli bir başarıya daha imza attı. CDP Su Programı’ndaki A Listesi’ne giren tek finans kuruluşu olma özelliği Garanti Bankası’nın oldu.

Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun Türkiye’de yürüttüğü CDP platformu vasıtası ile su krizi ile alakalı stratejilerini açıklayan şirketler arasından CDP Global A Listesi’nde yer almayı başaran tek finans kuruluşu Garanti Bankası oldu. Dünya genelinde toplamda 73 adet şirketin yer aldığı CDP Global Su Programı A Listesi’ne adını yazdırmayı başaran Garanti Bankası, aynı zamanda CDP İklim Değişikli Programı için de A- alarak, Türkiye için liderlik ödülüne layık görüldü.

Garanti Bankası Türkiye Liderliğini Devam Ettiriyor

CDP Türkiye’nin geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği CDP Türkiye İklim Konferansı ve Ödül Töreni’nde Garanti Bankası’na ödülünü TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik verdi. Alınan ödül ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, 2011 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başlanılan CDP’nin çevre konusunda yaptığı “şeffaflık” çağrısına olumlu bir yanıt verdiklerini, son 6 yıllık süreçte açıklanan ve denetim alınan veri miktarını artırdıklarını, CDP İklim Değişikliği Programı’nda birkaç kez Global A listesinde yer aldıklarını, bu yıl yeni bir program olan CDP Su Programı’nda global A Listesi’ne giriş yapmayı başaran tek finans kuruluşu olduklarını ifade etti.

Elde edilen bu başarıların Türk iş dünyası için önemli bir övünç kaynağı olduğunu ve bu başarılara imza atılarak çevresel duyarlılığının global bir tanınmaya eriştiğini, Türkiye’de başarı gösteren şirket sayısını artırmak, su programlarını desteklemek üzere CDP Türkiye’nin ana sponsoru olduklarını ifade eden Edin, dünya çapında 6.000 civarında şirketin; iklim değişikliği, su kaynakları ve ormansızlaşmaya neden olan ürün faaliyetlerini ve bu faaliyetlerin risklerini ölçtüklerini ifade etti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,268BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler