Ana SayfaGündem2 Banka Takipteki Kredi Alacaklarını Sattı!

2 Banka Takipteki Kredi Alacaklarını Sattı!

-

Şekerbank ve QNB Finansbank, takipte yer alan kredi portföyünün satışını gerçekleştirdiğini kamuoyuna duyurdu.

Bir gün ara ile hem Şekerbank, hem de QNB Finansbank yasal takip sürecinde olan krediler portföyünün satışını gerçekleştirdi. Şekerbank’ın yasal takipte olan kredi miktarı 138,4 milyon Türk Lirası olurken, bu krediler 7,3 milyon Türk Lirası bedel ile satışı gerçekleşti. QNB Finansbank ise 360 milyon Türk Lirası’na tekabül eden takipteki kredi portföyünün satışını 58 milyon Türk Lirası’na gerçekleştirdi.

Şekerbank Alacaklarını 2 Şirkete Sattı!

Şekerbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, bankanın yasal takip sürecinde olan krediler portföyünün 138 milyon 362 bin 178,56 Türk Lirası’na tekabül eden bölümünü 7 milyon 300 bin Türk Lirası bedel karşılığında; Final Varlık Yönetim A.Ş. ve Efes Varlık Yönetim A.Ş.’e satıldığı bildirildi.

QNB Finansbank Bireysel Kredi Alacaklarının Satışını Yaptı

QNB Finansbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, tasfiyeye düşmüş olan bireysel kredi kaynaklı 360 milyon Türk Lirası tutarındaki alacağın satıldığı belirtilirken, 31 Ocak 2015 ve öncesindeki tasfiye hesaplarında intikal etmiş olan, maddi herhangi bir teminatı bulunmayan bireysel kredi portföyündeki 359 milyon 255 bin 718 Türk Lirası’na tekabül edecek kredi portföyünün 58 milyon 500 bin Türk Lira bedel karşılığında; Güven Varlık Yönetim A.Ş., Hayat Varlık Yönetim A.Ş. ve Final Varlık Yönetim A.Ş.’ne satıldığı belirtildi.

Bahsi geçen bu satışlar sonrasında, bankaların takipteki kredi portföyünde yer alan müşterilerin kredi ödemelerini gerçekleştirebilmeleri için bankalar ile değil, varlık yönetim şirketleri ile görüşme yapmaları, kredi yapılandırmalarını gerçekleştirmeleri gerekecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler