MEB Arsa Kamulaştırma Sürecini Hızlandırdı!

Google Haberlere Abone Ol:

Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaya koymaya hazırladığı ikili eğitim sisteminden tekli eğitim sistemine geçiş aşamasında arsa ihtiyacını çözüme kavuşturabilmek adına kamulaştırma işlemlerinde hızlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın orta vadeli programı dahilinde yer alan tekli eğitime geçiş için tüm çalışmalar hız kazandı. Bakanlık tarafından 2018 yılı bütçesi ile alakalı hazırlanan kitapçıktaki bilgilere göz atıldığında 2019 yılına kadar olan süreçte Türkiye genelinde tekli öğretime geçiş için olan arsa ihtiyacının arttığı, bu hedefin gerçekleşmesi adına ise kamulaştırma işlemlerinin hızlandırıldığı ifade etti.

Yeni Bir Veritabanı Oluşturulacak!

Milli Eğitim Bakanlığının programında aynı zamanda Türkiye genelindeki tüm eğitim kurumlarını ve imar planlarında “eğitim alanı” olarak tahsis edilmiş olan alanları, coğrafi verileri ile bir araya getirerek bir veri tabanı oluşturmak ve hem karar, hem de destek mekanizmalarında bu veri tabanı üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi de yer alıyor.

Hedef 2019’da Tekli Eğitim Sistemi!

Türkiye genelindeki büyükşehirlerde devam etmekte olan yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin de gelecek yıl içerisinde tamamlanmasını öngören MEB, yapım işlemlerinde hem devamı sağlamak, hem de 2019 yılı itibariyle Türkiye genelinde tekli eğitim sistemine geçiş hedefini gerçekleştirmiş olmak için yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin ihaleye çıkartılması ve başlatılmasını planlıyor.

Yeni inşa edilecek olan eğitim yapılarının güvenli olmasını, estetik ve ekonomik olmasını, herkes için erişilebilir durumda olmasını, enerji, tasarruf ve hijyen koşullarını da ön planda tutabilecek şekilde projelendirilmesini önemseyen bakanlık, bu yapılar için yeni tip proje üretimi yaparak, modern ve estetik mimari görünümüne sahip olunmasını hedefliyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,307TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.