Ana SayfaGündemMEB Arsa Kamulaştırma Sürecini Hızlandırdı!

MEB Arsa Kamulaştırma Sürecini Hızlandırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaya koymaya hazırladığı ikili eğitim sisteminden tekli eğitim sistemine geçiş aşamasında arsa ihtiyacını çözüme kavuşturabilmek adına kamulaştırma işlemlerinde hızlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın orta vadeli programı dahilinde yer alan tekli eğitime geçiş için tüm çalışmalar hız kazandı. Bakanlık tarafından 2018 yılı bütçesi ile alakalı hazırlanan kitapçıktaki bilgilere göz atıldığında 2019 yılına kadar olan süreçte Türkiye genelinde tekli öğretime geçiş için olan arsa ihtiyacının arttığı, bu hedefin gerçekleşmesi adına ise kamulaştırma işlemlerinin hızlandırıldığı ifade etti.

Yeni Bir Veritabanı Oluşturulacak!

Milli Eğitim Bakanlığının programında aynı zamanda Türkiye genelindeki tüm eğitim kurumlarını ve imar planlarında “eğitim alanı” olarak tahsis edilmiş olan alanları, coğrafi verileri ile bir araya getirerek bir veri tabanı oluşturmak ve hem karar, hem de destek mekanizmalarında bu veri tabanı üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi de yer alıyor.

Hedef 2019’da Tekli Eğitim Sistemi!

Türkiye genelindeki büyükşehirlerde devam etmekte olan yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin de gelecek yıl içerisinde tamamlanmasını öngören MEB, yapım işlemlerinde hem devamı sağlamak, hem de 2019 yılı itibariyle Türkiye genelinde tekli eğitim sistemine geçiş hedefini gerçekleştirmiş olmak için yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin ihaleye çıkartılması ve başlatılmasını planlıyor.

Yeni inşa edilecek olan eğitim yapılarının güvenli olmasını, estetik ve ekonomik olmasını, herkes için erişilebilir durumda olmasını, enerji, tasarruf ve hijyen koşullarını da ön planda tutabilecek şekilde projelendirilmesini önemseyen bakanlık, bu yapılar için yeni tip proje üretimi yaparak, modern ve estetik mimari görünümüne sahip olunmasını hedefliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...