Ana SayfaGündemMEB Arsa Kamulaştırma Sürecini Hızlandırdı!

MEB Arsa Kamulaştırma Sürecini Hızlandırdı!
M

-

Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaya koymaya hazırladığı ikili eğitim sisteminden tekli eğitim sistemine geçiş aşamasında arsa ihtiyacını çözüme kavuşturabilmek adına kamulaştırma işlemlerinde hızlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın orta vadeli programı dahilinde yer alan tekli eğitime geçiş için tüm çalışmalar hız kazandı. Bakanlık tarafından 2018 yılı bütçesi ile alakalı hazırlanan kitapçıktaki bilgilere göz atıldığında 2019 yılına kadar olan süreçte Türkiye genelinde tekli öğretime geçiş için olan arsa ihtiyacının arttığı, bu hedefin gerçekleşmesi adına ise kamulaştırma işlemlerinin hızlandırıldığı ifade etti.

Yeni Bir Veritabanı Oluşturulacak!

Milli Eğitim Bakanlığının programında aynı zamanda Türkiye genelindeki tüm eğitim kurumlarını ve imar planlarında “eğitim alanı” olarak tahsis edilmiş olan alanları, coğrafi verileri ile bir araya getirerek bir veri tabanı oluşturmak ve hem karar, hem de destek mekanizmalarında bu veri tabanı üzerinden işlemlerin gerçekleştirilmesi de yer alıyor.

Hedef 2019’da Tekli Eğitim Sistemi!

Türkiye genelindeki büyükşehirlerde devam etmekte olan yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin de gelecek yıl içerisinde tamamlanmasını öngören MEB, yapım işlemlerinde hem devamı sağlamak, hem de 2019 yılı itibariyle Türkiye genelinde tekli eğitim sistemine geçiş hedefini gerçekleştirmiş olmak için yeniden yapım danışmanlık hizmetlerinin ihaleye çıkartılması ve başlatılmasını planlıyor.

Yeni inşa edilecek olan eğitim yapılarının güvenli olmasını, estetik ve ekonomik olmasını, herkes için erişilebilir durumda olmasını, enerji, tasarruf ve hijyen koşullarını da ön planda tutabilecek şekilde projelendirilmesini önemseyen bakanlık, bu yapılar için yeni tip proje üretimi yaparak, modern ve estetik mimari görünümüne sahip olunmasını hedefliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol