Ana Sayfa Gündem Elektrik Dağıtım Sektörü Vatandaşın Talebine Göre Şekillenecek!

Elektrik Dağıtım Sektörü Vatandaşın Talebine Göre Şekillenecek!

-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yeni yılda madenler ile birlikte elektrik sektörü için de anlık denetimleri başlatıyor. Yeni yılda arızalar ile ilgili şikâyetlere anında müdahale sağlanması hedefleniyor.

Elektrik dağıtımı konusunda vatandaşların memnuniyetlerini artırmayı hedefleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, denetim alanında önemli yenilikler getiriyor. Bakanlığa bağlı olan birimler tarafından ilk etapta mevcut denetimleri inceleyerek, hem elektrik dağıtım şirketlerinde, hem de sektör ile alakalı kamu kuruluşlarında karşılaşılan sorunları tespit ederek, her birini bakanlığa iletti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından verilen talimat doğrultusunda hem yönetmelikte, hem denetimlerde tespit edilmiş olan tüm eksikliklerin giderilmesi ve güncel koşullara adapte edebilmek adına yeniden düzenlenmesi konusunda çalışmalar yapıldı. Dün Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme bildirgesi sonrasında da yeni denetim süreci resmi olarak başlamış oldu. Yayınlanan bu yönetmelik ile, artık TEDAŞ dağıtım şirketlerini anlık olarak denetlemeye başlayacak.

Denetimler Sıklaşacak

TEDAŞ tarafından yapılan denetlemeler, dönemsel periyotlar yerine anlık olarak gerçekleştirilecek. Aynı zamanda altyapı yatırım planları da yakın mercek altına alınarak, kontrole tabii tutulurken, yatırımlar ile vatandaşlardan gelen şikâyetler arasında bir denge kurulup, şikâyetlerin öncelikli bir şekilde çözüme kavuşturulması sağlanacak. Yapılacak olan denetimlere ek olarak dağıtım şirketlerinin arıza yönetimi sistemlerine ve çağrı merkezleri sistemlerine bakanlık yetkilileri tarafından bağlantı kurulabilerek, yakın takip yapılması da imkânlar dahiline alınırken, herhangi bir aksama ile karşılaşılması halinde de gerekli müdahalelerin ve uyarıların hızlı bir şekilde yapılması mümkün olacak.

Yapılacak olan yeni yatırımlar için de merkeze yine vatandaşlar tarafından gelen şikâyetler konulur iken, en fazla şikâyet gelen ve vatandaşa en fazla etki yaratan arızaların giderilmesi dağıtım şirketlerinin ana yatırım alanı olması, yapılacak yatırımlar için planlama aşamasında hem arıza sayısını, hem de arıza süresini azaltma, yeni bağlantı talepleri doğrultusunda karşılama ve daha kaliteli bir elektrik dağıtım hizmeti sunumu için imkân tanıma konularına azami dikkat gösterilecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,415BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,415TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler