Ana SayfaGündemElektrik Dağıtım Sektörü Vatandaşın Talebine Göre Şekillenecek!

Elektrik Dağıtım Sektörü Vatandaşın Talebine Göre Şekillenecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yeni yılda madenler ile birlikte elektrik sektörü için de anlık denetimleri başlatıyor. Yeni yılda arızalar ile ilgili şikâyetlere anında müdahale sağlanması hedefleniyor.

Elektrik dağıtımı konusunda vatandaşların memnuniyetlerini artırmayı hedefleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, denetim alanında önemli yenilikler getiriyor. Bakanlığa bağlı olan birimler tarafından ilk etapta mevcut denetimleri inceleyerek, hem elektrik dağıtım şirketlerinde, hem de sektör ile alakalı kamu kuruluşlarında karşılaşılan sorunları tespit ederek, her birini bakanlığa iletti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak tarafından verilen talimat doğrultusunda hem yönetmelikte, hem denetimlerde tespit edilmiş olan tüm eksikliklerin giderilmesi ve güncel koşullara adapte edebilmek adına yeniden düzenlenmesi konusunda çalışmalar yapıldı. Dün Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme bildirgesi sonrasında da yeni denetim süreci resmi olarak başlamış oldu. Yayınlanan bu yönetmelik ile, artık TEDAŞ dağıtım şirketlerini anlık olarak denetlemeye başlayacak.

Denetimler Sıklaşacak

TEDAŞ tarafından yapılan denetlemeler, dönemsel periyotlar yerine anlık olarak gerçekleştirilecek. Aynı zamanda altyapı yatırım planları da yakın mercek altına alınarak, kontrole tabii tutulurken, yatırımlar ile vatandaşlardan gelen şikâyetler arasında bir denge kurulup, şikâyetlerin öncelikli bir şekilde çözüme kavuşturulması sağlanacak. Yapılacak olan denetimlere ek olarak dağıtım şirketlerinin arıza yönetimi sistemlerine ve çağrı merkezleri sistemlerine bakanlık yetkilileri tarafından bağlantı kurulabilerek, yakın takip yapılması da imkânlar dahiline alınırken, herhangi bir aksama ile karşılaşılması halinde de gerekli müdahalelerin ve uyarıların hızlı bir şekilde yapılması mümkün olacak.

Yapılacak olan yeni yatırımlar için de merkeze yine vatandaşlar tarafından gelen şikâyetler konulur iken, en fazla şikâyet gelen ve vatandaşa en fazla etki yaratan arızaların giderilmesi dağıtım şirketlerinin ana yatırım alanı olması, yapılacak yatırımlar için planlama aşamasında hem arıza sayısını, hem de arıza süresini azaltma, yeni bağlantı talepleri doğrultusunda karşılama ve daha kaliteli bir elektrik dağıtım hizmeti sunumu için imkân tanıma konularına azami dikkat gösterilecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...