Ana SayfaGündemDijital Dönüşümü Devam Eden Garanti Bankası İşlem Süresini Kısalttı, Satışları Artırdı!

Dijital Dönüşümü Devam Eden Garanti Bankası İşlem Süresini Kısalttı, Satışları Artırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası geçtiğimiz aylarda gişesiz bankacılık hizmetini devreye sokmuştu. Banka, bu sistem sayesinde hem verimliliğini, hem de satışlarını önemli ölçüde artırdı.

Bankacılık sektöründe fintech ile önemli derecede uyum sağlayan, yaşanan teknoloji gelişmelerini hem banka çalışanlarının, hem de banka müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak yolunda önemli aşamalar kaydediliyor. Türkiye’deki gişesiz ve şubesiz bankacılık modelleri, müşterilerin tüm işlemlerini online ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek adına hizmet vermeye devam ederken, bu tarz işlemler ile hem verimlilik, hem de pazarlama işlemleri daha hızlı hale geliyor.

Dönüşüm Londra’da Tanıtıldı

28 – 29 Kasım tarihleri arasında Londra’da organize edilen Şube Dönüşümü Konferansı’nda dünya genelinde hizmet veren yüzden fazla banka katılım sağlarken, Türkiye’den de Garanti Bankası Müşteriyi Anlayan Şube Tasarımı başlığı altında hayata geçirdiği yenilikleri tanıttı. Garanti Bankası Organizasyon ve Süreç Geliştirme Müdürü Hazal Gündüz Özgüven, bankacılık alanında yeni konsepte uyumlu olarak şubelerde artık gişelerin bulunmayacağını, müşterilerin tüm işlemleri daha hızlı bir şekilde halledebileceğini, imza atılması gereken belgelerin tabletler vasıtası ile halledileceğini, müşterilerin ayakta beklemek yerine oturarak işlemlerini halledeceğini, yenilikçi bir yapı olan ve her alandaki hizmetlerin tek bir noktadan verilmesine, hızlı işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlanan bu sistemin ülke genelinde 135 şubede tamamlandığını ifade etti.

Hayata geçirilen çalışmaların altı aylık bir süreçte gerçekleştirildiğini, dönüştürülen şube sayısının 135 adete ulaştığını ifade eden Özgüven, dijital bankacılık ile herhangi bir etkileşimde bulunmamış müşterilerin dahi masalarda yer alan tabletler vasıtası ile birçok işlemini rahatlıkla yapabileceklerini, bu bağlamda kişiye özel reklam ve tanıtımlarla birlikte de müşterilerin daha iyi bir bankacılık deneyimi elde edebileceklerini, hayata geçirilen şubelerde hem işlem süresinin kısaldığını, hem de satış oranlarının yükseldiğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...