Ana SayfaGündemDijital Dönüşümü Devam Eden Garanti Bankası İşlem Süresini Kısalttı, Satışları Artırdı!

Dijital Dönüşümü Devam Eden Garanti Bankası İşlem Süresini Kısalttı, Satışları Artırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası geçtiğimiz aylarda gişesiz bankacılık hizmetini devreye sokmuştu. Banka, bu sistem sayesinde hem verimliliğini, hem de satışlarını önemli ölçüde artırdı.

Bankacılık sektöründe fintech ile önemli derecede uyum sağlayan, yaşanan teknoloji gelişmelerini hem banka çalışanlarının, hem de banka müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak yolunda önemli aşamalar kaydediliyor. Türkiye’deki gişesiz ve şubesiz bankacılık modelleri, müşterilerin tüm işlemlerini online ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek adına hizmet vermeye devam ederken, bu tarz işlemler ile hem verimlilik, hem de pazarlama işlemleri daha hızlı hale geliyor.

Dönüşüm Londra’da Tanıtıldı

28 – 29 Kasım tarihleri arasında Londra’da organize edilen Şube Dönüşümü Konferansı’nda dünya genelinde hizmet veren yüzden fazla banka katılım sağlarken, Türkiye’den de Garanti Bankası Müşteriyi Anlayan Şube Tasarımı başlığı altında hayata geçirdiği yenilikleri tanıttı. Garanti Bankası Organizasyon ve Süreç Geliştirme Müdürü Hazal Gündüz Özgüven, bankacılık alanında yeni konsepte uyumlu olarak şubelerde artık gişelerin bulunmayacağını, müşterilerin tüm işlemleri daha hızlı bir şekilde halledebileceğini, imza atılması gereken belgelerin tabletler vasıtası ile halledileceğini, müşterilerin ayakta beklemek yerine oturarak işlemlerini halledeceğini, yenilikçi bir yapı olan ve her alandaki hizmetlerin tek bir noktadan verilmesine, hızlı işlem gerçekleştirilmesine olanak sağlanan bu sistemin ülke genelinde 135 şubede tamamlandığını ifade etti.

Hayata geçirilen çalışmaların altı aylık bir süreçte gerçekleştirildiğini, dönüştürülen şube sayısının 135 adete ulaştığını ifade eden Özgüven, dijital bankacılık ile herhangi bir etkileşimde bulunmamış müşterilerin dahi masalarda yer alan tabletler vasıtası ile birçok işlemini rahatlıkla yapabileceklerini, bu bağlamda kişiye özel reklam ve tanıtımlarla birlikte de müşterilerin daha iyi bir bankacılık deneyimi elde edebileceklerini, hayata geçirilen şubelerde hem işlem süresinin kısaldığını, hem de satış oranlarının yükseldiğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.