Banka İş İlanları Şekerbank İş İlanları ve İş Başvuruları

Şekerbank İş İlanları ve İş Başvuruları

Son Güncelleme:

Şekerbank İş İlanları ve İş Başvuruları

Sektörünün tartışmasız en eski ve en köklü bankalarından biri olan Şekerbank A.Ş 1953 yılından bu yana yurdumuzda faaliyet göstermektedir. Uzun yıllardır, dinamik olarak faaliyet gösteren Şekerbank iş ilanları ve iş başvurularının ne şekilde yapıldığına dair bankacı adayları çok fazla soru işaretleri ile karşılaşmaktadır.

Türkiye geneli 300 ü aşan şube sayısı ve 11 bölge müdürlüğü ayrıca yurtdışı temsilcilikleri de dahil olmak üzere geniş çapta yayın bir banka olan Şekerbank 2004 yılından bu yana merkezi İstanbul olmak üzere sektöründe saygı değer bir konuma ulaşmıştır.

Bankanın iştirakleri arasında yer alan, Şeker Factoring, Şeker Yatırım, Şekerbank Kıbrıs Ltd, Şeker Finansve Şeker Leasing de dahil olmak üzere dönemsel olarak birçok yeni personel alımları yapmaktadır. Bu personel alımlarına adaylar özellikle sosyal medya aracılığı ile ulaşabilirken, ayrıca kurumun web sayfası ve kamu duyuruları ile ulaşabilmektedir.

Özellikle yıl sonuna doğru bankada personel alımları hızlanırken, öncesi süreçlerde genel başvuruda bulunarak şansınızı arttırabilirsiniz. Banka istihdam edeceği pozisyonları açıkladıktan sonra veri tabanında bulunan cv (özgeçmiş) bilgilerinize istinaden banka sınavı davetleri alabilir, ve iş görüşmeleri yapabilirsiniz.

Şekerbank da diğer bankalar gibi özellikle 28-29 yaşarını aşmamış adaylara daha önem vermektedir, ayrıca gereken koşullar içerisinde KPSS şartı aranmadığı gibi bir takım pozisyon ve bölümler için de İngilizce ( Yabancı dil) zorunlu tutmamaktadır.

Genel başvuruda bulunabilmek için öncelikle bu bağlantılardan kendinize bir CV Özgeçmiş oluşturarak haber detayında bulunan bağlantılardan banka insan kaynakları kayıtlarında bulunması açısından başvurunuzu gönderebilirsiniz. Kurumun Insan kaynaları tarafından verilen detay bilgiler;

Deneyimsiz İşe Alım

Sektör deneyimi olmayan adaylara yönelik yılın farklı dönemlerinde yürüttüğümüz, işe alım programlarımızla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki bölümlerden ulaşabilirsiniz.
• Müfettiş Yardımcısı
Bankamızın "Müfettiş Yardımcısı" pozisyonu için ilgili ilana yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Başvuruları olumlu bulunan adaylar Türkiye genelinde toplu olarak yapılan merkezi sınava davet edilir. Yapılan sınav ve mülakat sonuçlarında olumlu bulunan adaylar Teftiş Kurulu Başkanlığı'na bağlı olarak göreve başlamaktadırlar.
• Uzman Adayı/ Müşteri Temsilcisi
Bankamızın "Uzman Adayı-Müşteri Temsilcisi" pozisyonu için ilgili ilana yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Başvuruları olumlu bulunan adaylar Türkiye genelinde toplu olarak yapılan merkezi sınava davet edilir. Yapılan sınav ve mülakat sonuçlarında olumlu bulunan adaylar Genel Müdürlük Birimlerinde Uzman Adayı, Şube pazarlama kadrolarında Müşteri Temsilcisi olarak göreve başlamaktadırlar.
• Gişe Yetkilisi/Memur
Gişe Yetkilisi/Memur pozisyonları için, yayınladığımız ilanlara ve internet sayfamıza yapılan online başvurular değerlendirilmektedir. Bu kadrolara alım yapılacak adaylar; Genel Yetenek Sınavı, Kişilik Envanteri ve Mülakat sonuçlarına göre, bankanın ihtiyaçları doğrultusunda uygun bölümlere yerleştirilir.
Deneyimli İşe Alım
İşe alımlarımızda tüm pozisyonlar için doğru hedef grubuna ulaşılarak en uygun adayın seçilmesi amaçlanmaktadır. Kurum kültürüne uygun, açık iletişim ve sürekli gelişime inanan, kurum aidiyetine sahip, müşteri ve sonuç odaklı adayların bünyemize katılması hedeflenmektedir.
Ayrıca deneyimli işe alımlarımızda; adayların pozisyonun gerektirdiği eğitim, bilgi, deneyim ve yetkinliklere sahip olması beklenmektedir.
Stajyer Alımları
Bankamız; staj zorunluluğu olan üniversite öğrencilerine; bankacılık sektörünü ve Şekerbank'ı yakından tanımaları amacıyla yaz dönemlerinde en fazla üç ay staj imkanı sunmaktadır.
Yapılan staj başvuruları İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nce değerlendirilir, uygun bulunan adaylar ihtiyaç duyulan şubelerimize yönlendirilir.

Başvurular genel cv bırakmak için bu bağlantıları kullanabilirsiniz.

http://www.sekerbank.com.tr/ik/ikform.jsp

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler