Ana SayfaEkonomiYabancı Yatırımcılar Borsada Net 178 Milyon Dolar Satış Yaptı!

Yabancı Yatırımcılar Borsada Net 178 Milyon Dolar Satış Yaptı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa İstanbul verilerine göre, yabancı yatırımcılar 2017 Kasım döneminde net 178 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi.

Yabancı Yatırımcılar İlk Defa Üst Üste 3 Ay Net Satış Gerçekleştirdi

Geçen yılın mayıs ile temmuz dönemleri sonrasında ilk defa üst üste 3 ay net satış gerçekleştiren yabancı yatırımcılar, ağustos dönemi sonuna kadar mart dönemi haricinde net alım tarafında yer alıyorlardı ve toplam alımlarının tutarı ise 2,1 milyar dolara kadar yükselmişti.

Yabancı yatırımcılar eylül döneminde 321 milyon dolar tutarında, ekim döneminde 14 milyon dolar tutarında, kasım döneminde ise 178 milyon dolar tutarında net satış yaptı. Yılın başından bugüne kadar net alım tutarı satışlarda 1,6 milyar dolar değerine düştü. Toplam alım tutarındaki meydana gelen düşüşe karşın Borsa İstanbul’daki yabacı yatırımcıların takas payı ise yüzde 65 düzeyinin üzerine seyrediyor.

Yabancı Yatırımcılar Kasım Ayında En Çok Türk Hava Yollarını Tercih Etti

Yabancı yatırımcıların ekim dönemindeki 85,8 milyon dolar değerindeki alımları sonrasında kasım döneminde en fazla tercih ettikleri hisse senedi ise Türk Hava Yolları (THY) olarak kayıtlara geçti.

Yatırımcıların kasım döneminde THY’den aldıkları hisse  tutarı 239,2 milyar dolara tekabül ederken, en çok satış yaptıkları hisse senedi ise ASELSAN olarak açıklandı. Yabancı yatırımcıların ASELSAN’a yaptıkları yatırım 159,6 milyon dolara tekabül etti.

Söz konusu dönemde yabancı yatırımcıların en fazla net alım yaptıkları hisse senetleri sıralamasında THY takibinde 38,3 milyon dolar değeri ile Turkcell, sonrasında ise 30,7 milyon dolar tutarı ilse Petkim, 19,1 milyon dolar tutarı ile Koç Holding, 16,3 milyon dolar tutarı ile de ATV Havalimanları yer aldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...