Yabancı Yatırımcılar Borsada Net 178 Milyon Dolar Satış Yaptı!

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa İstanbul verilerine göre, yabancı yatırımcılar 2017 Kasım döneminde net 178 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi.

Yabancı Yatırımcılar İlk Defa Üst Üste 3 Ay Net Satış Gerçekleştirdi

Geçen yılın mayıs ile temmuz dönemleri sonrasında ilk defa üst üste 3 ay net satış gerçekleştiren yabancı yatırımcılar, ağustos dönemi sonuna kadar mart dönemi haricinde net alım tarafında yer alıyorlardı ve toplam alımlarının tutarı ise 2,1 milyar dolara kadar yükselmişti.

Yabancı yatırımcılar eylül döneminde 321 milyon dolar tutarında, ekim döneminde 14 milyon dolar tutarında, kasım döneminde ise 178 milyon dolar tutarında net satış yaptı. Yılın başından bugüne kadar net alım tutarı satışlarda 1,6 milyar dolar değerine düştü. Toplam alım tutarındaki meydana gelen düşüşe karşın Borsa İstanbul’daki yabacı yatırımcıların takas payı ise yüzde 65 düzeyinin üzerine seyrediyor.

Yabancı Yatırımcılar Kasım Ayında En Çok Türk Hava Yollarını Tercih Etti

Yabancı yatırımcıların ekim dönemindeki 85,8 milyon dolar değerindeki alımları sonrasında kasım döneminde en fazla tercih ettikleri hisse senedi ise Türk Hava Yolları (THY) olarak kayıtlara geçti.

Yatırımcıların kasım döneminde THY’den aldıkları hisse  tutarı 239,2 milyar dolara tekabül ederken, en çok satış yaptıkları hisse senedi ise ASELSAN olarak açıklandı. Yabancı yatırımcıların ASELSAN’a yaptıkları yatırım 159,6 milyon dolara tekabül etti.

Söz konusu dönemde yabancı yatırımcıların en fazla net alım yaptıkları hisse senetleri sıralamasında THY takibinde 38,3 milyon dolar değeri ile Turkcell, sonrasında ise 30,7 milyon dolar tutarı ilse Petkim, 19,1 milyon dolar tutarı ile Koç Holding, 16,3 milyon dolar tutarı ile de ATV Havalimanları yer aldı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...