Ana SayfaGündemKuveyt Türk Yeni İnovasyonunu Hayata Geçirdi

Kuveyt Türk Yeni İnovasyonunu Hayata Geçirdi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Kuveyt Türk Katılım Bankası, inovatif uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek API Market’i hayata geçiriyor.

Türkiye’de inovasyon alanında oldukça önemli başarıla imza atan Kuveyt Türk Katılım Bankası, yeni inovatif uygulaması API Market’i hayata geçirdi. İlk olarak 25 adet API’yi geliştirilen hizmetine açan Kuveyt Türk Katılım Bankası, bu API Market sayesinde girişimcilerin ve FinTech geliştiricilerinin hızlı, kolay, pratik bir şekilde uygulamalara olan erişimini artırabileceğini, gelişme süreçlerine direkt olarak katkı sağlayabileceğini belirtiyor.

API Market Servis Edildi!

Uluslararası şirketler, KOBİ’ler ve FinTech geliştiricileri dahil olmak üzere birçok kesimin kullanımına sunulan API Market, PSD2 uyumlu olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın sunduğu tüm bankacılık servislerini tek bir platform üzerinde sunma özelliğini de taşıyor.

FinTech geliştiricileri için oldukça kolaylaştırıcı bir sistem olan API Market’e, tüm geliştiriciler üye olup, finansal servisleri kullanarak, kendilerine ait uygulamaları oluşturabiliyor. Bu geliştirme evresine erişebilmek için sadece kayıt işlemlerinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini talep eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, ilerleyen dönemlerde de API Market’e kredi kartlarını ve banka kartlarını görüntüleme, kredi kartlarına ait borçları görüntüleme, faturalar ile alakalı işlemleri yapabilme, cep telefonu hatlarına bakiye yükleyebilme ve sanal POS yöntemleri gibi, birçok uygulamayı da eklemeyi hedefliyor.

Uygulama hakkında değerlendirmelerde bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası Bankacılık Servis Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Yılmaz, bankanın inovasyon alanına üst düzey bir önem verdiğini, 2017 yılında FinTech geliştiricileri ve girişimleri desteklemek adına birçok projeyi hayata geçirdiğini, API Market’in herkese açık olduğunu, girişimcilerin ve geliştiricilerin bu sistem sayesinde birçok bilgi ve hizmete anında erişim sağlayabileceklerini aktardı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.