Ana SayfaGündemHazine, Piyasa Yapıcı 13 Banka Belirledi!

Hazine, Piyasa Yapıcı 13 Banka Belirledi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, 2018 yılı içerisindeki piyasa yapıcı olarak faaliyet gösterecek bankaların isimlerini açıkladı.

2018 yılı içinde piyasa yapıcı olarak faaliyet göstermesi uygun görülen bankaları belirleyen Hazine Müsteşarlığı, 13 banka seçti.

Kriterler 10 Kasım’da Basın Duyurusu ile Duyurulmuştu!

Hazine Müsteşarlığı’ndan konuyla ilgili açıklamalar yapıldı. Piyasa yapıcılığı sisteminde öncesinde bulunan ya da sistemde bulunmak isteyen bankalara ilişkin açıklama yapan Hazine, 2018 Ocak ile Aralık dönemleri kapsamında belirlenen kritere göre 10 Kasım 2017 tarihinde Basın Duyurusu ile kamuoyuna duyurulduğunu söyledi.

Hazine, Bankaları Alfabetik Sıralamaya Göre Açıkladı!

‘Piyasa Yapıcılığı Sözleşmesi’nin 11’inci ve 13’üncü maddelerinde piyasa yapıcılığı uygulamasına ilişin bankalara sağlanan tüm hakların, getirilen yükümlülüklerin ve genel esaslar kapsamındaki hususların yer aldığını açıklayan Hazine Müsteşarlığı, bu kriterleri karşılayan ve aynı zamanda da 2018 yılı Ocak dönemi ile Aralık dönemleri arasında yapıcı olarak faaliyet göstermesi kabul görülen bankaları alfabetik sıralamaya göre açıkladı.

Alfabetik sıraya ilk sırada yer alan banka Akbank, takibinde ise sırası ile Denizbank, Deutsche Bank, QNB Finansbank, HSBC Bankası, ING Bank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve devamında ise T. Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, T. Vakıflar Bankası ile Yapı Kredi Bankası yer aldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.