Ana SayfaGündemHazine, Piyasa Yapıcı 13 Banka Belirledi!

Hazine, Piyasa Yapıcı 13 Banka Belirledi!
H

-

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, 2018 yılı içerisindeki piyasa yapıcı olarak faaliyet gösterecek bankaların isimlerini açıkladı.

2018 yılı içinde piyasa yapıcı olarak faaliyet göstermesi uygun görülen bankaları belirleyen Hazine Müsteşarlığı, 13 banka seçti.

Kriterler 10 Kasım’da Basın Duyurusu ile Duyurulmuştu!

Hazine Müsteşarlığı’ndan konuyla ilgili açıklamalar yapıldı. Piyasa yapıcılığı sisteminde öncesinde bulunan ya da sistemde bulunmak isteyen bankalara ilişkin açıklama yapan Hazine, 2018 Ocak ile Aralık dönemleri kapsamında belirlenen kritere göre 10 Kasım 2017 tarihinde Basın Duyurusu ile kamuoyuna duyurulduğunu söyledi.

Hazine, Bankaları Alfabetik Sıralamaya Göre Açıkladı!

‘Piyasa Yapıcılığı Sözleşmesi’nin 11’inci ve 13’üncü maddelerinde piyasa yapıcılığı uygulamasına ilişin bankalara sağlanan tüm hakların, getirilen yükümlülüklerin ve genel esaslar kapsamındaki hususların yer aldığını açıklayan Hazine Müsteşarlığı, bu kriterleri karşılayan ve aynı zamanda da 2018 yılı Ocak dönemi ile Aralık dönemleri arasında yapıcı olarak faaliyet göstermesi kabul görülen bankaları alfabetik sıralamaya göre açıkladı.

Alfabetik sıraya ilk sırada yer alan banka Akbank, takibinde ise sırası ile Denizbank, Deutsche Bank, QNB Finansbank, HSBC Bankası, ING Bank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve devamında ise T. Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, T. Vakıflar Bankası ile Yapı Kredi Bankası yer aldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol