Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yerli et üretimini artırma amacı ile yapılacak desteklerin 1 Ocak 2018 itibariyle başlayacağını ifade etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 200 adet büyükbaş hayvana sahip olan çiftlikler için, kesilen her hayvan başı 250 Türk Lirası tutarında desteği 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle başlayacağını ifade etti. Ardahan’a gerçekleştirdiği ziyaretler esnasında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Fakıbaba, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgeleri’nin hem hayvancılık, hem de tarım alanlarında oldukça önemli olduğunu aktardı.

“Üreticinin Mutluluğu İçin Çalışmalara Devam Ediyoruz”

Geride kalan on beş yıllık süre zarfında oldukça önemli mesafelerin kaydedildiğini ifade eden Bakan Fakıbababa, desteklerin devam edeceğini, daha fazla çalışıp, daha fazla üretim gerçekleştirilmesinin gerektiğini, vatandaşın mutlu olmasını önemsediklerini ifade etti. Üreticiyi de mutlu edebilecek çözümler üzerinde çalışıldığını dile getiren Bakan Fakıbaba, yerli et üretimini artırmak ve dolaylı olarak da yerli hayvancılığı daha çok yaygınlaştırmak adına desteklerin 1 Ocak 2018 itibariyle başlayacağını aktardı.

200 adet büyükbaş hayvan sahibi olan çiftçilere, kesim parası aşamasında destek sağlanacağını dile getiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, bu desteklerin 1 Ocak’tan itibaren kesilen her hayvan için olacağını, büyük baş hayvanlar için 250 Türk Lirası tutarında bir destek sunulacağını ifade etti. 2016 yılında da kesim parası için 200 Türk Lirası tutarında bir destek sunulduğunu hatırlatan Fakıbaba, üreticilerin problemlerinin farkında olunduğunu ve çözüme kavuşturmak için çalışma yapıldığını kaydetti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın