Altın fiyatları, düşüşe geçen döviz kurlarının etkisinde düşüş eğilimi devam ettiriyor. Peki haftasonu Kapalıçarşı’da altın fiyatları nasıl seyrediyor?

Altın fiyatlarında düşüş eğilimi devam ediyor. En kıymetli maden olma özelliğini taşıyan ve neredeyse tüm dünyada güvenli liman olarak tanımlanan altın, son dönemlerde önemli yükselişler yaşayarak, yatırımcısına iyi düzeyde gelir bıraktı. Şimdi ise düşüş eğilimine geçen gram altın fiyatlarında, özellikle Asya piyasalarında yaşanan direnç kırılması ve stratejik risk faktörünün azalmış olması gibi sebepler, fiyatların yavaş yavaş gerilemesine ortam yarattı.

Haftanın son işlem gününde, günün son saatlerine kadar yükseliş eğilimini koruyan gram altın fiyatları, gün sonuna geldiğinde yerini düşüşe bırakmıştı. Bugün itibariyle gram altın fiyatı 154,08 Türk Lirası’ndan satışa sunulurken, haftanın ilk işlem günü olan Pazartesi günü altın fiyatlarının nasıl bir seyir izleyeceği büyük bir merak konusu oldu.

10 Aralık Pazar günü itibariyle Kapalıçarşı’da işlem gören çeyrek altın fiyatları ise 252,66 Türk Lirası seviyesine geriledi. Özellikle hanımlar tarafından yakın ilgi gösterilen yirmi iki ayar bilezik fiyatları da, bugün itibariyle 141,70 Türk Lirası seviyesinden satışa sunulurken, haftayı kapatma değeri ise 142,50 Türk Lirası olarak kayıtlara geçmişti. 22 ayar bilezik, tüm altın ürünleri arasında en fazla değer kaybeden ürün olurken, aynı zamanda en çok direnç de yirmi iki ayar bilezik tarafından gösteriliyor.

10 Aralık Pazar 10.45 Altın Fiyatları

Gram altın alış fiyatı 153,2742 Türk Lirası olurken, satış fiyatı 153,4181 Türk Lirası’ndan işlem görüyor. Çeyrek altının alışı 246,4985 Türk Lirası’ndan yapılırken, satışı da 252,6609 Türk Lirası’nı buluyor. Yarım altın için uygulanan alış fiyatı 492,9970 Türk Lirası olurken, satışları da 505,3219 Türk Lirası’na tekabül ediyor. Tam altın için uygulanan alış fiyatı 985,994 Türk Lirası olup, satış fiyatı da bin 7,563 Türk Lirası’na denk geliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın