Ana SayfaGündemDenizbank'ın 2018 Hedefi En Çok Emekliye Maaş Veren Özel Banka Olmak!

Denizbank’ın 2018 Hedefi En Çok Emekliye Maaş Veren Özel Banka Olmak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Denizbank Genel Müdürü Ateş, bu yıl içerisinde Türkiye’de yatırım düşünen ve gerçekleştiren yatırımcıların risk iştahlarında artış olduğunu ifade etti.

Denizbank’ın bu yılki performansını, gelecek yıla özgü öngörüleri, Türkiye ekonomisini ve Türkiye’deki bankacılık sektörünü değerlendiren Ateş, bu yıl içerisinde yabancı yatırımcıların Türkiye’deki risk iştahlarının önemli ölçüde arttığını ifade etti. Yurt dışı kreditörlerden temin ettikleri ikili borçlanma portföyünde 15 Temmuz öncesine göre önemli bir artış yaşandığını dile getiren Ateş, alınan kredilerin ağırlıklı olarak Denizbank müşterilerinin dış ticaret finansmanlarında kullanıldığını kaydetti.

Nakdi kredilere ek olarak gayri nakdi kredilerde de muhabirlerlerdeki iştahın güçlü olduğunu gösterdiğini ifade eden Ateş, ithalat akreditifi işlemlerinden alınan pazar payının yüzde 10’a ulaştığını, KGF Kredileri içerisindeki sorunlu kredilerin de yüzde 0,7’ye teakbül ettiğini ifade etti.

2017 Oldukça Verimli Geçti

KOBİ’lere 250 milyar Türk Lirası tutarında kredi olanağ sunulduğunu ifade eden Ateş, bu krediler ile KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarının giderildiğini, likiditenin sağlandığını, üretimde hızlanma yaşanarak, istihdam alanlarının genişlediğini ifade etti. Yılın ilk yarısında yüzde 5’in üzerinde bir büyüme kaydedildiğini, yılbaşından itibaren de 1 milyondan fazla istihdam alanı yaratıldığını kaydeden Ateş, sektörlerin önemli bir canlanma yaşadığını ifade etti.

KOBİ’lere sağlanan kredilerde Denizbank olarak yüzde 18,4’lük bir büyüme yaşadıklarını ifade eden Ateş, 2017’de Denizbank aktiflerinin yüzde 12, mevduatlarının yüzde 16, kredilerinin de yüzde 15 oranında büyüme elde ettiğini kaydettiğini aktardı.

2018 yılı için perakende bankacılık alanında ağırlıklı faaliyetler gösterileceğini ifade eden Ateş, bu dönem içerisinde şube ağını genişletmek, tarım müşterileri ile daha çok etkileşime girmek, en fazla emekliye maaş ödeyen özel banka statüsüne geçmek gibi birçok hedeflerinin olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.