İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) Genel Müdürü Murat Işık, ülkemizdeki genç girişimciler ile KOBİ’lerin planladıkları ve hazırladıklar markaları dünyaya tanıtımlarını yapabilmeleri için ihracat yapmaları gerektiğini söyledi.

Basına açıklamalarda bulunan İGEME Genel Müdürü Murat Işık, ülkemizdeki vatandaşların yaptıkları tüm işlerde dünyaya pazarlama stratejisini de düşünmeleri gerektiğini söyledi.

Türkiye’de İhracat Büyümesini Sürdürüyor!

Türkiye’de ihracatın çok önemli olduğunu ifade eden Işık, 2016’daki büyüme rakamlarının istikrarını bozmadan devam ettiğini, ihracatın 2017 yılında da aynı şekilde büyümesini sürdürdüğünü, şuanda ihracat rakamlarının 150 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyledi.

Işık: Ana Gündemimiz İhracat ve Ekonomi Olmalı!

Türkiye’de ihracatın artması ve işletme sahiplerinin hazırladıkları markaları dünya pazarına açmaları için devletin çalışmalarda bulunduğunu söyleyen Işık, hem Ekonomi Bakanlığının hem de Cumhurbaşkanının bu kapsamda teşvik çalışmalarının olduğunu, başbakanın her gün 1 ülkeyi ziyaret ettiğini ve ziyaretlerde de ihracatın masaya yatırıldığını, şuanda ülkemizin ana gündeminin ihracat olması gerektiğini, herkesin ilk konuşması gereken konuların ekonomi ile ihracat olması gerektiğini söyledi.

İhracat ve ekonomi kapsamında çok sayıda destek, teşvik ve programların olduğunu söyleyen Işık, bu konuda üniversitelerin daha çok çalışmaları gerektiğini, yerel bazda bu konunun daha çok ele alınması gerektiğini, asıl tartışılması gereken konuların İzmit’in, İstanbul’un, Düzce’nin ihracat hedefinin 2-3 kat olmasının gerektiğini söyledi.

Işık: İl İl Gezerek Bilgilendirme Yapıyoruz!

Türkiye’deki girişimci ve iş adamlarının yurt dışı pazarlarına çıkabilmeleri için Ekonomi Bakanlığının çok sayıda destek programının olduğunu söyleyen Işık, girişimcilerin ellerindeki malları satabilmeleri için devletin her konuda destek verdiğini, bu kapsamda sistemin geçmiş yıllara göre çok daha hızlı ilerleme kaydettiğini, bu alanda yapılması gereken daha çok iş bulunduğunu, hem kendilerinin hem de Ekonomi Bakanlığının il il ziyaretlerde bulunarak bilgilendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın