Ana SayfaGündemİş Bankası’nın Veri Merkezi’ne Birincilik Ödülü

İş Bankası’nın Veri Merkezi’ne Birincilik Ödülü

-

Türkiye İş Bankası’nın bir süre önce 32 bin metrekarelik alanda hayata geçirdiği Atlas Veri Merkezi, birincilik ödülü aldı.

Türkiye İş Bankası tarihinin en büyük dijital altyapı dönüşüm projesi olan Atlas Veri Merkezi, Data Center Dynamics (DYD) tarafından dünya genelinde düzenlenen veri merkezi yarışmasında, altyapı ölçeklendirme kategorisinde Infrastructure Scale-Out alanı için birincilik ödülüne layık görüldü.

Tuzla’da yer alan ve 32 bin metrekarelik bir alana kurulan, Türkiye İş Bankası’nın gelecek yıllar için de teknoloji açısından başarılını katlamasına yardımcı olacak olan Atlas Veri Merkezi, aldığı bu ödül ile birlikte gerektiğinde ve ihtiyaç halinde büyüme potansiyeline sahip olduğunu uluslararası arenada da tescillemiş oldu.

Kesintisiz, hızlı veri akışı ve güvenli hizmet sağlamayı hedefleyen Atlas Veri Merkezi, enerji ve soğutma sistemleri için birere yedeğe sahip. Olası deprem etkileri için de minimize edebilme potansiyeline sahip olan merkez, en gelişmiş sismik izolatörleri kullanıyor. Bu sayede büyük depremler esnasında bile hiçbir aksama yaşamadan, hizmete devam edebilecek şekilde tasarlanmış durumda.

Kullanılabilirlik Değeri Yüzde 99,995!

Atlas Veri Merkezi sayesinde İş Bankası’nın sistemlerinin kullanılabilirlik değeri yüzde 99,995’e kadar çıkartılırken, her biri 500 metrekarelik üç adet sistem salonu ile Atlas Veri Merkezi’nde hizmete devam ediyor. Toplamda 8 adet sistem salonu bulunan 4 bin metrekarelik beyaz alana kadar büyüme kapasitesine sahip olan tesis, hem doğa, hem de insan dostu çözümler ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Alınan ödül hakkında değerlendirmede bulunan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Atlas Veri Merkezi’nin bankacılık tarihindeki en önemli ve en büyük dönüşümlerden bir tanesi olduğunu, şirketlerin ancak kendilerini yenileyerek ve dönemin gerektirdiklerine ayak uydurarak gelişebileceklerini, İş Bankası’nın da iş modelini yenileyerek imkâna e fırsata dönüşecek büyün uygulamaları devreye sokma aşamasında başarılı olduğunu ifade etti.

Uluslararası veri merkezi derecelendirme kuruluşu olan Uptime Institute’nin kesintisiz çalışma kriterine göre yapılan derecelendiremede en üst seviye olan Tier-IV sertifikasına sahip Türkiye2deki tek veri merkezi olan Atlas Veri Merkezi, dünya çapında da birincilik ödülüne layık görüldü.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol