İş Bankası’nın Veri Merkezi’ne Birincilik Ödülü

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İş Bankası’nın bir süre önce 32 bin metrekarelik alanda hayata geçirdiği Atlas Veri Merkezi, birincilik ödülü aldı.

Türkiye İş Bankası tarihinin en büyük dijital altyapı dönüşüm projesi olan Atlas Veri Merkezi, Data Center Dynamics (DYD) tarafından dünya genelinde düzenlenen veri merkezi yarışmasında, altyapı ölçeklendirme kategorisinde Infrastructure Scale-Out alanı için birincilik ödülüne layık görüldü.

Tuzla’da yer alan ve 32 bin metrekarelik bir alana kurulan, Türkiye İş Bankası’nın gelecek yıllar için de teknoloji açısından başarılını katlamasına yardımcı olacak olan Atlas Veri Merkezi, aldığı bu ödül ile birlikte gerektiğinde ve ihtiyaç halinde büyüme potansiyeline sahip olduğunu uluslararası arenada da tescillemiş oldu.

Kesintisiz, hızlı veri akışı ve güvenli hizmet sağlamayı hedefleyen Atlas Veri Merkezi, enerji ve soğutma sistemleri için birere yedeğe sahip. Olası deprem etkileri için de minimize edebilme potansiyeline sahip olan merkez, en gelişmiş sismik izolatörleri kullanıyor. Bu sayede büyük depremler esnasında bile hiçbir aksama yaşamadan, hizmete devam edebilecek şekilde tasarlanmış durumda.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İş Bankası Memur Alımları! Son Başvuru 22 Haziran!

Kullanılabilirlik Değeri Yüzde 99,995!

Atlas Veri Merkezi sayesinde İş Bankası’nın sistemlerinin kullanılabilirlik değeri yüzde 99,995’e kadar çıkartılırken, her biri 500 metrekarelik üç adet sistem salonu ile Atlas Veri Merkezi’nde hizmete devam ediyor. Toplamda 8 adet sistem salonu bulunan 4 bin metrekarelik beyaz alana kadar büyüme kapasitesine sahip olan tesis, hem doğa, hem de insan dostu çözümler ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Alınan ödül hakkında değerlendirmede bulunan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Atlas Veri Merkezi’nin bankacılık tarihindeki en önemli ve en büyük dönüşümlerden bir tanesi olduğunu, şirketlerin ancak kendilerini yenileyerek ve dönemin gerektirdiklerine ayak uydurarak gelişebileceklerini, İş Bankası’nın da iş modelini yenileyerek imkâna e fırsata dönüşecek büyün uygulamaları devreye sokma aşamasında başarılı olduğunu ifade etti.

Uluslararası veri merkezi derecelendirme kuruluşu olan Uptime Institute’nin kesintisiz çalışma kriterine göre yapılan derecelendiremede en üst seviye olan Tier-IV sertifikasına sahip Türkiye2deki tek veri merkezi olan Atlas Veri Merkezi, dünya çapında da birincilik ödülüne layık görüldü.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.