Ana SayfaGündemArslan: İletişim Fakültesi Mezunları Dertli! Son Dönemde Sahada Eğitim Almalılar!

Arslan: İletişim Fakültesi Mezunları Dertli! Son Dönemde Sahada Eğitim Almalılar!
A

-

Basına açıklamalarda bulunan BİK Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, iletişim fakültesi öğrencilerinin çıraklık eğitiminde olduğu için son sınıflarını sahada geçirmeleri gerektiğini söyledi.

Arslan: İletişim Fakültesi Mezunu Öğrenciler Dertli!

Türkiye’de şuanda 47 tane iletişim fakültesinin olduğunu söyleyen Arslan, fakültelerin halkla ilişkiler ve tanıtım, reklamcılık, yeni medya, gazetecilik, radyo, sinema ve televizyon gibi çeşitli bölümlerden her sene 6.500 mezun verildiğini, iletişim fakültesi öğrencileri mezun olduklarında önemli ölçütte işsizlik sorunu ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Gazete, radyo, televizyon ve internet sitelerinin de vasıflı iletişim mezunu personel alım ilanı açtıklarını söyleyen Arslan, iletişim fakültesi mezunu olan öğrencilerin hem işsizlik sorunundan hem de sektörün vasıflı eleman aramalarından dertli olduklarını, bunun çok ciddi bir problem olduğunu söyledi.

Son Sınıf İletişim Fakültesi Öğrencileri Sahada Eğitim Almalı!

Yazılı medyada istihdam eden 9 bin kişinin sadece 1.122’sinin iletişim mezunlarından oluştuğunu söyleyen Arslan, bu soruna çözüm arayışı olarak son sınıf iletişim fakültesi öğrencilerinin sahada eğitim almaları gerektiğini, bu kapsamda da öğrencilere asgari ücretin yarısının verilmesi gerektiğini, emeklilikleri intikal etmeyecek, sağlık ve iş kazası sigortalarının kamu tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin, üniversitenin son yılında internet sitesi, gazete, radyo ya da televizyon gibi birimlerde istihdam edilmelerinin yararlı olacağını söyleyen Arslan, bunun sonucunda da öğrenciler hem yapacakları mesleğin pratik kısmını da öğrenebileceklerini, hem de çalışacakları zaman işlerini daha iyi kavrayacaklarını söyledi. Hem söz konusu çözüm önerisi ile işletmelerin de iletişim alt yapısını tamamlamamış, mesleğe hazır olan ve beğendikleri mezunlar ile çalışma fırsatını yakalamış olacaklarını söyleyen Arslan, bunun neticesinde de mezunların iş bulma imkanlarının artacağını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol