Ana SayfaGündemAnalistler Türkiye'nin Güçlü Büyümesine Şaşırdı!

Analistler Türkiye’nin Güçlü Büyümesine Şaşırdı!
A

-

Dünyaca ünlü uluslararası piyasa uzmanları, Türkiye’nin 2017 3. çeyrek dönemindeki güçlü ekonomik büyümesi ile ilgili tahminlerini yukarı yönlü olarak revize etti.

Merkezi Londra’da olan uluslararası finans kuruluşlarındaki ekonomistler, Türkiye’nin 3. çeyrek dönemindeki büyümesi ile ilgili değerlendirmelerini açıkladılar.

Söz konusu büyüme rakamlarının fazlası ile dikkate değer olduğunu söyleyen Bluebay Varlık Yönetimi Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash, aynı zamanda bunun beklentilerin üstünde olduğunu, açıklanan verilen yılın tamamı baz alındığı zaman ekonomik büyük projeksiyonlarının yüzde 6,5 ile yüzde 7,0 seviyelerine artırmalarına sebep olduğunu söyledi.

Ash: 2016’ya Göre Rakamlar Çok İyi!

Türkiye’nin büyüme tahminlerinde çok sayıda analistin yanıldığını söyleyen Ash, Türkiye’nin 2016 verileri baza alındığı zaman 2017’nin önem bir büyüme performansı gösterdiğini, geçene sene analistlerin yaptıkları tahminlerin bu yılın yarısı kadar olduğunu, Türkiye ekonomisinin çeşitli sayıda faktörün birleşimi ile kuvvetli bir büyüme yakaladığını, Türkiye’nin güçlü bankalarının, sağlıklı kamu finansmanlarının, pozitif bir demografisinin, iş ortamlarına yardım eden kültürünün olduğunu, geçen yılın verilerinin düşük olmasında başarısız darbe girişiminin etkisinin olduğunu söyledi.

Diğer bir yandan ise mali teşvikler ile hükümetin KGF uygulaması ile birlikte değer kaybı yaşayan ucuz para biriminin de büyüme üzerinde çok büyük etki ettiğini söyleyen Ash, Türkiye ekonomisinin olumlu seyir izlediğini söyledi.

Jackson: İlerleyen Çeyrek Dönemler Büyümenin Hızı Azalabilir

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Capital Economist Kıdemli Gelişen Piyasalar Ekonomisti William Jackson ise, 2017’nin üçüncü çeyrek dönemindeki büyüme verilerinde baz etkilerinin görüldüğünü, ilerleyen çeyrek dönemlerde söz konusu büyümenin bir miktar hızının kesilebileceğini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol