Analistler Türkiye’nin Güçlü Büyümesine Şaşırdı!

Google Haberlere Abone Ol:

Dünyaca ünlü uluslararası piyasa uzmanları, Türkiye’nin 2017 3. çeyrek dönemindeki güçlü ekonomik büyümesi ile ilgili tahminlerini yukarı yönlü olarak revize etti.

Merkezi Londra’da olan uluslararası finans kuruluşlarındaki ekonomistler, Türkiye’nin 3. çeyrek dönemindeki büyümesi ile ilgili değerlendirmelerini açıkladılar.

Söz konusu büyüme rakamlarının fazlası ile dikkate değer olduğunu söyleyen Bluebay Varlık Yönetimi Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash, aynı zamanda bunun beklentilerin üstünde olduğunu, açıklanan verilen yılın tamamı baz alındığı zaman ekonomik büyük projeksiyonlarının yüzde 6,5 ile yüzde 7,0 seviyelerine artırmalarına sebep olduğunu söyledi.

Ash: 2016’ya Göre Rakamlar Çok İyi!

Türkiye’nin büyüme tahminlerinde çok sayıda analistin yanıldığını söyleyen Ash, Türkiye’nin 2016 verileri baza alındığı zaman 2017’nin önem bir büyüme performansı gösterdiğini, geçene sene analistlerin yaptıkları tahminlerin bu yılın yarısı kadar olduğunu, Türkiye ekonomisinin çeşitli sayıda faktörün birleşimi ile kuvvetli bir büyüme yakaladığını, Türkiye’nin güçlü bankalarının, sağlıklı kamu finansmanlarının, pozitif bir demografisinin, iş ortamlarına yardım eden kültürünün olduğunu, geçen yılın verilerinin düşük olmasında başarısız darbe girişiminin etkisinin olduğunu söyledi.

Diğer bir yandan ise mali teşvikler ile hükümetin KGF uygulaması ile birlikte değer kaybı yaşayan ucuz para biriminin de büyüme üzerinde çok büyük etki ettiğini söyleyen Ash, Türkiye ekonomisinin olumlu seyir izlediğini söyledi.

Jackson: İlerleyen Çeyrek Dönemler Büyümenin Hızı Azalabilir

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Capital Economist Kıdemli Gelişen Piyasalar Ekonomisti William Jackson ise, 2017’nin üçüncü çeyrek dönemindeki büyüme verilerinde baz etkilerinin görüldüğünü, ilerleyen çeyrek dönemlerde söz konusu büyümenin bir miktar hızının kesilebileceğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.