Ana SayfaGündemAnalistler Türkiye'nin Güçlü Büyümesine Şaşırdı!

Analistler Türkiye’nin Güçlü Büyümesine Şaşırdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Dünyaca ünlü uluslararası piyasa uzmanları, Türkiye’nin 2017 3. çeyrek dönemindeki güçlü ekonomik büyümesi ile ilgili tahminlerini yukarı yönlü olarak revize etti.

  Merkezi Londra’da olan uluslararası finans kuruluşlarındaki ekonomistler, Türkiye’nin 3. çeyrek dönemindeki büyümesi ile ilgili değerlendirmelerini açıkladılar.

  Söz konusu büyüme rakamlarının fazlası ile dikkate değer olduğunu söyleyen Bluebay Varlık Yönetimi Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash, aynı zamanda bunun beklentilerin üstünde olduğunu, açıklanan verilen yılın tamamı baz alındığı zaman ekonomik büyük projeksiyonlarının yüzde 6,5 ile yüzde 7,0 seviyelerine artırmalarına sebep olduğunu söyledi.

  Ash: 2016’ya Göre Rakamlar Çok İyi!

  Türkiye’nin büyüme tahminlerinde çok sayıda analistin yanıldığını söyleyen Ash, Türkiye’nin 2016 verileri baza alındığı zaman 2017’nin önem bir büyüme performansı gösterdiğini, geçene sene analistlerin yaptıkları tahminlerin bu yılın yarısı kadar olduğunu, Türkiye ekonomisinin çeşitli sayıda faktörün birleşimi ile kuvvetli bir büyüme yakaladığını, Türkiye’nin güçlü bankalarının, sağlıklı kamu finansmanlarının, pozitif bir demografisinin, iş ortamlarına yardım eden kültürünün olduğunu, geçen yılın verilerinin düşük olmasında başarısız darbe girişiminin etkisinin olduğunu söyledi.

  Diğer bir yandan ise mali teşvikler ile hükümetin KGF uygulaması ile birlikte değer kaybı yaşayan ucuz para biriminin de büyüme üzerinde çok büyük etki ettiğini söyleyen Ash, Türkiye ekonomisinin olumlu seyir izlediğini söyledi.

  Jackson: İlerleyen Çeyrek Dönemler Büyümenin Hızı Azalabilir

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Capital Economist Kıdemli Gelişen Piyasalar Ekonomisti William Jackson ise, 2017’nin üçüncü çeyrek dönemindeki büyüme verilerinde baz etkilerinin görüldüğünü, ilerleyen çeyrek dönemlerde söz konusu büyümenin bir miktar hızının kesilebileceğini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  66TakipçilerTakip Et
  2,234TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

  ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

  Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

  Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

  Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

  Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

  Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

  Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

  Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

  Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

  Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...