Sağlık Sigortası İçin İlk Hamle FibaEmeklilik’ten!

0

Geçtiğimiz günlerde sigorta şirketlerinin sağlık sigortası satma yetkisi ile donatılması sonrasında ilk adım FibaEmeklilik’ten geldi.

Emeklilik sektörü içerisinde rakiplerine oranla genç olan ve dinamikliğini sürekli koruyan FibaEmeklilik, sektörde ilk olmanın niteliği ile birlikte uygulamaları arasında sağlık sigortasını da ekledi. Her yıl gerçekleştirdiği yüzde 200’lük hayat sigortası büyümesine Sağlık Sigortası’nı da alarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satışına başlayan FibaEmeklilik, ivmesini yükseltmenin peşinde.

2018 yılı itibariyle müşterilerine Özel Sağlık Sigortası satmaya başlayacak olan FibaEmeklilik’in bu atılımı ile alakalı değerlendirmelerde bulunan FibaEmeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, FibaEmeklilik’in yenilikçi ürün ve hizmet yaklaşımı sayesinde emeklilik sektöründe geçirdiği 5 yıllık süre zarfında önemli adımların hayata geçirildiğini, şirket satın almaları yaptıklarını ve alanlarında lider konumlarda bulunan birçok kurum ile iş birliği gerçekleştirildiğini hatırlatan Öztürkoğlu, bireysel emeklilik alanında bir ilk olan fon market uygulaması sayesinde rekabet gücünü artırmaya ek olarak, müşterilere sunulan hizmet alanında da önemli bir kalite yükseltme yaşadıklarını belirtti.

FibaEmeklilik & Allianz Ortaklığıyla Fiba Tam Sağlık Sigortası

Öztürkoğlu, elde edilen bu deneyimin Sağlık Sigortası için öncü olmanın önünü açtığını, mevzuatta yapılan değişiklik sonrasında emeklilik şirketleri tarafından sağlık branşında satış ruhsatı edinme hakkının ilk olarak FibaEmeklilik tarafından gerçekleştirildiğini, bugüne kadar müşterilerine emeklilik ve hayat sigortası ile destek sunduklarını, artık sağlık sigortası ile de hem hastalıkta, hem de sağlıkta yanlarında olacaklarını ifade eden Öztürkoğlu, Fiba Tam Sağlık Sigortası’nı Allianz iş birliği ve Allclub programının güvencesi ile sunulacağını ifade etti.

Dünya çapında 70’den fazla ülkede hizmet vermekte olan Allianz’ın genel provizyon sistemi olan AllClub’ın operasyonel desteği ile Fiba Tam Sağlık Sigortası’nın sunulacağını ifade eden Öztürkoğlu, vatandaşların detaylı bilgi alabilmek için 444 8288’i arayabileceklerini belirtti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın