Ana SayfaDiğer İş İlanlarıDanıştay’a En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak!

Danıştay’a En Az Lise Mezunu Memur Alımı Yapılacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Danıştay Başkanlığı, en az lise mezunu memur alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan memur alım ilanına göre, kurumun bünyesinde istihdam edilmek üzere yedi kişilik destek personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Danıştay Daire Başkanlığı memur alım ilanı yayınladı. 2016 yılında düzenlenen KPSS’nin B Grubu puanına göre ve kurum tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü mülakata göre sözleşmeli olarak istihdam edilecek memurların, belirli şartları sağlaması gerekiyor.

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı Aranan Şartlar

Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan memur alımında, adayların başvurularını 22 Aralık 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor. 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını geçmemiş adayların iş başvurusu yapmasını talep eden kurum, adayların 2016 KPSS Lisans veya 2016 KPSS orta öğretim – ön lisans sonuçlarından en az 60 puan almış olmalarını önemsiyor.

Arşiv araştırması sonucu olumlu sonuç alabilecek adayların memurluk başvurusu yapmasını talep eden kurum, destek personeli pozsiyonunda istihdam etmek üzere 7 kişilik kontejyan açtı.

En az lise ya da denginde bir öğretim kurumundan mezun olan kişilerin iş başvurusu yapmalarını talep eden kurum, başvuru aşamasında adaylardan nüfus cüzdanının aslını ve fotokopisini, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesini, dipolamasının aslını ya da tastikli suretini talep ediyor.

Danıştay Memur Alımı Başvuruları

18 Aralık 2017 tarihinde başlayacak olan memur alım başvurularına adaylar, başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, yukarıda belirtilen belgeler eşliğinde müracaatlarını Çankaya’da yer alan Danıştay Başkanlığı’na şahsen yapmaları gerekiyor. Başvurular 22 Aralık 2017 tarihinde son buluyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.