Ana SayfaGündemVarlık Fonu Türkiye'nin Otomobilini Finanse Etmek İstiyor!

Varlık Fonu Türkiye’nin Otomobilini Finanse Etmek İstiyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili Himmet Karadağ iki önemli başlık hakkında açıklamalarda bulundu. Karadağ, yerli kripto para birimi BISTcoin için çalışmaların devam ettiğini, Türkiye’nin otomobili projesi için de finansman desteği sunacaklarını aktardı.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı olan, aynı zamanda Türkiye Varlık Fonu’nun başkan vekilliğini yürüten Himmet Karadağ, her iki kurum tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Varlık Fonu’nun yol haritası niteliğini taşıyan stratejik planın Başbakanlık’a gönderildiğini dile getiren Karadağ, TVF için herhangi bir kredi arayışı bulunmadığını, birkaç uluslararası fon ile işbirliği için görüşme yaptıklarını dile getirdi.

Görev Verilirse Fon Kurulacak!

Türkiye’nin otomobili projesi için Babayiğit Fund kurmak istediklerini, bu projenin finansmanında yer almak istediklerini dile getiren Karadağ, bu konuda henüz bir görevlendirmenin yapılmadığını, sadece Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile strateji hakkında bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Türk Varlık Fonu’nun portföyü içerisinde yaklaşık 50 milyar Dolarlık bir varlık bulunduğunu, bu varlıklar için de bir strateji planı hazırladıklarını dile getiren Karadağ, bu plan ile birlikte fonda yer alan varlıkların yönetimini gerçekleştirip, geliştirme hedefinde olduklarını ifade etti.

BISTcoin Üzerinde Çalışmalar Devam Ediyor!

Borsa İstanbul’da kripto para birimlerinin mevcut olanlarının işlem görmeyeceğini dile getiren Karadağ, mevcut paralarda dayanak bir varlık olmadığını, bu sebeple Borsa İstanbul’a özel BISTcoin üzerinde çalışma yaptıklarını, bu coin için Blockchain teknolojisini kullanacaklarını, bir dayanak altında kripto paralar üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Borsa İstanbul’un halka arz edilecek kısmının Ocak ayında belirleneceğini ve bu kısmın 1 Milyar Türk Lirası’nı aşan bir büyüklüğe sahip olacağını planladıklarını dile getiren Karadağ, İslam Kalkınma Bankası ile stratejik bir ortaklık kurulmasının hedeflendiğini, bu durumun Borsa İstanbul’un halka arzı aşamasında önemli olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...