Ana SayfaGündemBankacılık Sektörünün Geleceği Teknolojiyle Tehlikede!

Bankacılık Sektörünün Geleceği Teknolojiyle Tehlikede!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Rusya’nın bankacılık devi Sberbank’ın patronu olan Herman Gref, bankacılık sektörününü geleceği için sahip olduğu inancı yitirdiğini ifade etti.

Gref, oldukça ses getirecek açıklamalarda bulundu. Bankacılık sektörünün geleceğine dair olan tüm inancını yitirdiğini ifade eden Gref, bugün bir banka kurulumunda asla görev almayacağını ifade etti. Londra’da Yatırımcı Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde konuşmasını yapan Gref, bankacılık sektörü için önem ve ağırlık verilmesi gerekilen noktanın teknolojik dönüşüm olduğunu belirtti.

Konuşmasında gelecek içintahminlerine de yer veren Gref, yakın dönem içerisinde büyük çaplı teknoloji firmalarının kendi mali platformlarını hayata geçirmeleri ile birlikte kredi kuruluşlarına önemli bir rakip olacaklarını, gelecek yıl Amazon ve Google’ın bankalara rakip olarak görülebileceğini, Amazon Finance ve Google Finance adlı şirketlerin ortaya çıkabileceğini, bu gelişmelerin yakın dönemde hayata geçmesinin ön görüldüğünü, bu aşamada da bankaların rekabeti yakın bir şekilde hissedeceğini kaydetti.

Kredi Kuruluşları Teknoloji Şirketlerinden Çekiniyor

Günümüzde dahi kredi kuruluşlarında, finans teknolojileri sebebi ile çekincelerin ortaya çıktığını ifade eden Gref, bu çekince sebebi ile teknoloji firmalarını kredi kuruluşlarının satın aldığını, lakin işletme aşamasında başarılı olamadıklarını, adeta bir koleksiyon olarak barındırdıklarını dile getirdi.

Konuşmasında Sberbank’ın geleceği hakkında da bilgi paylaşımı yapan Gref, 2020 yılına kadar, uluslararası muhasebecilik standartlarına göre 1 trilyon Ruble’ye ulaşılma taahhütleri bulunduğunu kaydetti. Sberbank’ın bu yılın ilk 9 aylık dönemindeki net gelirinde yüzde 44’lük bir artış yaşanırken, gelir 519,3 milyar Ruble’ye ulaşmış oldu. Bu rakam, 2015 yılına göre yüzde 250’lik artışa tekabül ediyor.gre

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.