Aile Bütçesine Destek Olmak İsteyen Kadınlara Devletten Kredi!

Aile bütçesine destek olabilmek amacı ile el işi yaparak, satış sağlayan kadınlara devlet faizsiz kredi olanağı sağlayacak.

Aile bütçesine destek olabilmek amacı ile el işi yaparak, satış sağlayan kadınlara devlet faizsiz kredi olanağı sağlayacak.

Ev kadınları, el işi yapıp, bu ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışıyor. Bu tarz çalışma içerisinde olan kadınlara devlet tarafından sunulacak olan faizsiz kredi imkânı ile birlikte, kadınlara önemli miktarda destek sağlanmış olacak.

15 bin Türk Lirası’na kadar çıkabilen faizsiz kredi bankalar tarafından değil, devlet tarafından veriliyor. İlk 2 yılında herhangi bir ödemenin yapılmadığı, ilk taksidin iki yıl sonra ödendiği kredi ile birlikte ev kadınlarına kendi işlerini kurabilmeleri ve ev bütçesine destek olabilmeleri için önemli bir destek sunulmuş oluyor.

15 bin Türk Lirası’na kadar faizsiz kredi imkânının tanındığı ev kadınları, kuracakları işleri ile birlikte hem aile bütçesine katkı sağlayabilecek, hem de tamamıyla kendilerine ait bir işletmenin sahibi olabilecekler.

Toplamda 9 yıla kadar vadelendirilebilen, maksimum tutarı ise 15 bin Türk Lirası olan kredi için ilk taksit ödemesi 2 yıl sonra başlayacak. Bankalar tarafından değil, devlet tarafından sunulan bu kredi, kaymakamlıklar vasıtası ile verilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından özellikle yoksul aileleri hedefine alınarak yararlandırılacak. Hibe niteliğinde olmayan, kredi niteliğinde olan bu destek ile birlikte ev kadınları faizsiz kredi ile birlikte hayal ettikleri işi kurabilecekler.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Faizsiz kredi desteğinden faydalanmak isteyen ev kadınlarının, maddi durumlarının yetersiz olması ve ekonomik yoksulluğa sahip olmaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan ev kadınlarına sunulacak olan faizsiz kredi imkânı, kaymakamlıklar tarafından vakıf bütçeleri içerisinde verilecek.

İkâmet edilen adrese en yakın vakıf kuruluşuna yapılacak olan faizsiz kredi başvurusu, sunulan projeye göre vakıf heyeti tarafından incelenip, onaylanarak, kredinin temin edilmesi sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.