Ana SayfaEkonomiAile Bütçesine Destek Olmak İsteyen Kadınlara Devletten Kredi!

Aile Bütçesine Destek Olmak İsteyen Kadınlara Devletten Kredi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Aile bütçesine destek olabilmek amacı ile el işi yaparak, satış sağlayan kadınlara devlet faizsiz kredi olanağı sağlayacak.

Ev kadınları, el işi yapıp, bu ürünlerin satışını gerçekleştirerek aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışıyor. Bu tarz çalışma içerisinde olan kadınlara devlet tarafından sunulacak olan faizsiz kredi imkânı ile birlikte, kadınlara önemli miktarda destek sağlanmış olacak.

15 bin Türk Lirası’na kadar çıkabilen faizsiz kredi bankalar tarafından değil, devlet tarafından veriliyor. İlk 2 yılında herhangi bir ödemenin yapılmadığı, ilk taksidin iki yıl sonra ödendiği kredi ile birlikte ev kadınlarına kendi işlerini kurabilmeleri ve ev bütçesine destek olabilmeleri için önemli bir destek sunulmuş oluyor.

15 bin Türk Lirası’na kadar faizsiz kredi imkânının tanındığı ev kadınları, kuracakları işleri ile birlikte hem aile bütçesine katkı sağlayabilecek, hem de tamamıyla kendilerine ait bir işletmenin sahibi olabilecekler.

Toplamda 9 yıla kadar vadelendirilebilen, maksimum tutarı ise 15 bin Türk Lirası olan kredi için ilk taksit ödemesi 2 yıl sonra başlayacak. Bankalar tarafından değil, devlet tarafından sunulan bu kredi, kaymakamlıklar vasıtası ile verilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından özellikle yoksul aileleri hedefine alınarak yararlandırılacak. Hibe niteliğinde olmayan, kredi niteliğinde olan bu destek ile birlikte ev kadınları faizsiz kredi ile birlikte hayal ettikleri işi kurabilecekler.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Faizsiz kredi desteğinden faydalanmak isteyen ev kadınlarının, maddi durumlarının yetersiz olması ve ekonomik yoksulluğa sahip olmaları gerekiyor. Bu şartları sağlayan ev kadınlarına sunulacak olan faizsiz kredi imkânı, kaymakamlıklar tarafından vakıf bütçeleri içerisinde verilecek.

İkâmet edilen adrese en yakın vakıf kuruluşuna yapılacak olan faizsiz kredi başvurusu, sunulan projeye göre vakıf heyeti tarafından incelenip, onaylanarak, kredinin temin edilmesi sağlanacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.