Boğaziçi Elektrik, elektrik kullanımında, aboneliği üzerine almadan kullanım sağlayan kişilerin “usulsüz kullanım” yaptığını ifade ederek, bu vatandaşlara çağrıda bulundu.

Türkiye’de perakende elektrik alanında sektörün lider şirketleri arasında yer alan CK Boğaziçi Elektrik, abonelik aşaması için önemli bir çağrıda bulundu. Aboneliği farklı kişilerde olan ve bu şekilde elektrik kullanmaya devam eden kişilere yönelik olarak yapılan bu çağrıda, “Usulsüz Elektrik Kullanma, Bir Tıkla Abone Ol!” çağrısında bulunuldu.

Elektrik aboneliğini üzerine almadan kullanım sağlayan kişilerin kabahat işlediğini ve usulsüz kullanım yaptıklarını ifade eden şirket yetkilileri, farkındalık yaratabilmek adına bir kampanya başlattı. Abonelere SMS ve e-posta yolu ile bilgilendirme gönderen şirket, ilk etapta uyarı, devam eden süreçte de ihtarname göndermek üzere çalışmalara başladığını belirtti.

Online Başvuru Yapılabilecek!

Bilgi güncelliği aşamasında önemli çalışmalar yapan CK Boğaziçi Elektrik, kullanıcıların aboneliklerini kendi üzerlerine almaları yönünde kolaylık sağlayabilmek adına internet sitesi üzerinden yeni bir platformu hizmete geçirdi. Vatandaşların internet üzerinden aboneliklerini başlatabilmelerini ya da mevcut abonelikleri için eksik bilgilerin hangileri olduğunun belirlenmesine önem veren şirket, ckbogazici.com.tr üzerinde eklediği uygulama vasıtası ile online hizmet ağını önemli ölçüde genişletmiş oldu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, başkasının adına kullanılan elektriğin bir suç teşkil ettiğini, bu durumun elektrik kesintisinden 140 Türk Lirası’na kadar yükselen para cezaları ile sonuçlanabildiğini, vatandaşların abonelik işlemleri için internet sitesi üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapabileceğini ifade ederken, aynı zamanda mevcut kullanıcıların yüzde 15’lik kısmının bilgilerinin güncel olmadığını, aynı sistem sayesinde bu kişilerin de bilgilerini rahatlıkla güncelleyebileceğini ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın