Ana Sayfa Gündem İninal Kart'tan Üstün Başarı! 2.5 Milyon Adet Kart Satışı!

İninal Kart’tan Üstün Başarı! 2.5 Milyon Adet Kart Satışı!

-

Herhangi bir bankaya ait olmayan, tamamıyla ön ödeme sistemine dayandırılarak kullanıma sunulan İnnial girişimi, 5 yıllık süreçte 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Türkiye’de hayata geçirilen ve büyük bir ivme ile yükselişini sürdüren İninal kart girişimi, ülke genelinde geniş bir talep gördü. Fintech alanında Türkiye’nin adeta bir kuluçka yuvası haline gelmesi ile birlikte, bu tarz girişimler hem kolay bir yatırım alabilecekleri pozisyona ulaşım, hem de talep gördükleri için büyüme ivmelerini yükseltebiliyorlar.

Elde edilen önemli başarı hakkında bilgi veren İnial Kart CEO’su Ömer Suner, girişimin 2012 yılında kurularak hayata geçirildiğini, aradan geçen 5 yıllık sürede 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını, aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen finans girişimleri arasında da yer aldıklarını ifade etti. Türkiye’de bankacılık sistemi dışında kalan yaklaşık 25 milyon vatandaşın yer aldığını ifade eden Suner, bu kişilerin ön ödemeli kartlar ile hem fiziksel, hem de dijital platformlarda özgürce ihtiyaçlarını giderebildiklerini kaydetti.

5 Yılda 2.5 Milyon Kart Satışı!

Kullanıcıların ağırlıklı olarak e-ticaret, online oyun alışverişi ve fiziki noktalarda kullanıldığını dile getiren Suner, marketlerden dahi vatandaşların İninal kart satın alabildiklerini, toplamda 2,5 milyon adet kart satışı gerçekleştirildiğini, Mastercard’ın kullanıldığı her mağaza ve iş yerinde de bu kartların kullanılabildiğini ifade etti.

Türkiye genelinde 42 milyon farklı noktada İninal kartın kullanılabileceğini ifade eden Suner, finansal servislerin, ülke geneline yayılması arzusu ile yeni hedefler belirlediklerini, 2018 yılı itibariyle kişilerin artık bankamatikler vasıtası ile de kartlarına para yükleyebilmeleri için çalışmalar yaptıklarını, bu yılın Mart ayı itibariyle de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan temin edilmiş lisans ile, bankamatikler konusundaki çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,423BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler