Akbank’tan Genel Müdürlüğe Borçlanma Yetkisi!

Türkiye’nin önde gelen özel bankaları arasında yer alan Akbank, 10 milyar Türk Lirası’na kadar olan borçlanma aracı ihracı için Genel Müdürlüğe yetki verdiğini duyurdu.

Türkiye’nin önde gelen özel bankaları arasında yer alan Akbank, 10 milyar Türk Lirası’na kadar olan borçlanma aracı ihracı için Genel Müdürlüğe yetki verdiğini duyurdu.

Akbank Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, 10 milyar Türk Lirası’na kadar farklı vadelerde ve türlerde Türk Lirası cinsinden borçlanma aracı için genel müdürlüğe yetki verildiğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada Akbank Yönetim Kurulu’nun Türkiye içerisinde 10 milyar Türk Lirası’na kadar farklı vadelerde ve farklı türlerde Türk Lirası cinsinden; bir ya da birden fazla ihraç yolu ile finansman bonusu veya tahvil ihraç edilmesine karar verildiği belirtildi. Açıklamada, ihraç edilecek olan finansman bonosu veya tahvillerin vade sürelerinin 5 yılı aşmayacak şekilde belirleneceğini ifade eden Akbank, satışların da halka arz yöntemi ile gerçekleştirilmesi yönünde talebini iletti.

Piyasa koşullarına bağlı olaraktan iskontolu ya da kuponlu; kuponlu borçlanma araçlarında ise sabit ya da değişken faizli olarak ihraç edilmesi yönünde karar bildiren Akbank, ihraç edilecek borçlanma araçları ile uyumlu bir hazine bonosu veya devlet tahvillerinin, bir ya da birkaç tanesinin referans olarak alınacağını bildirdi.

Lüzumu halinde ek getiri ilave edilmesini de yaptığı açıklamada yer veren Akbank, ödenecek olan faiz oranlarını dahil ederek, ihraç edilecek olan borçlanma araçları ile alakalı tüm şartların ve hükümlerin belirlenmesi için; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaya Piyasası Kurulu (SPK) ve diğer mercilere gerekli başvuruların yapılarak, işlemlerin yürütülmesi amacı ile Genel Müdürlüğe yetki verildiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.