Ana SayfaGündemOkul Nakli Başvurularında Yeni Dönem!

Okul Nakli Başvurularında Yeni Dönem!
O

-

Çocuklarının okul değişikliğini yapmak isteyen veliler için işlemler başladı!

Okul değişikliği veliler, gerekli işlemleri de hallederek e-Devlet aracılığı ile değişiklikleri yapabilecekler.

17,5 Milyon Öğrenci Eğitim Görüyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yetkilerinden alınan bilgiler kapsamında, Türkiye’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerin kayıtlı olan öğrenci sayısı yaklaşık olarak 17,5 milyon olarak açıklandı.

Veliler, bugüne kadar il içi ve il dışı olmak üzere nakil işlemleri için okul idarelerine bizzat kendileri dilekçe veriyorlardı. Ancak sistem değişti ve nakil işlemleri artık e-devlet üzerinden gerçekleşecek.

Veli ve Okul İdaresinin Yükü Hafifledi!

Okul idarelerine nakil işlemleri için 1 yılda gelen talep sayısı ortalama olarak 2 milyon adet. Söz konusu uygulama ile birlikte artık hem okulların hem de velilerin yapacakları işlemler bir hayli kolaylaşacak. Artık veliler okul müdürlüklerine bizzat giderek işlemlerini yapmak zorunda kalmayacaklar. Dün sistem üzerinden nakil işlemleri başladı. Veliler e-Devlet kapısı yani www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden internet aracılığı ile e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’ne giriş sağlayarak, kayıt işlemlerini kendileri yapabilecekler.

Nakil Başvuru Sürecide İnternet Üzerinden Yapılabilinecek!

Diğer bir yandan ise, söz konusu işlemlerin takipleri de yine internet üzerinden yapılabilinecek. Nakil başvuru sürecinde, -Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin internet sayfası ile birlikte veliler ve öğrenciler e-Devlet kanalı ya da mobil e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi uygulaması ile takipler çok daha kolay bir şekilde yapılabilinecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol