Ana SayfaDiğer İş İlanlarıMülakatsız, Sınavsız Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapacak!

Mülakatsız, Sınavsız Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapacak!
M

-

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak yapılacak olan personel alımında sözleşmeli destek personeli olarak 10 şoför alımı yapılacağını duyurdu.

Resmi Gazete’de yayınlanan Dışişleri Bakanlığı Personel Alım ilanına göre, bakanlık 10 kişilik destek personeli alımı yapacağını belirtti. İstihdam edilecek personellerin, sözleşmeli olarak alınacağını belirten Bakanlık, sözleşmeli personellerin şoför kadrosu için istihdam edileceğini belirtti.

Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun kırk sekizinci maddesinde belirtilen gün genel şartları taşımasını talep eden Dışişleri Bakanlığı, aynı zamanda adayların 35 yaşından gün almamış olmasını, en az lise ya da lise denginde bir okuldan mezun olmuş olmalarını önemsiyor. 2016 yılında düzenlenmiş olan KPSS’nin B sınavına katılmış olmasını ve en az üç yıllık D sınıfı sürücü belgesine sahip olmasına önem veren Dışişleri Bakanlığı, şoförlük kadrosunda 1 yıllık tecrübe sahibi olunmasını da önemsiyor.

Başvuru yapacak erkek adaylar için askerlik görevinin ertelenmiş olmasını, muaf olunmasını ya da yapılmış olmasını önemseyen Bakanlık, herhangi bir kamu kurumunda 4B kapsamında çalışılmamış olmasını da önemsiyor. Yapılacak personel alımı için adayların her birine arşiv ve güvenlik soruşturması gerçekleştirileceğini ifade eden Bakanlık, bu soruşturmaların da olumlu sonuçlanması halinde istihdamın sağlanacağını kaydediyor.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, adayların başvurularını 2 Ocak – 12 Ocak 2018 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı’nın genel merkezine gönderecekleri taahhütlü posta veya kargo yolu ile gerçekleştirecekler. Yazılı ya da sözlü sınav uygulaması yapılmadan, genel şartları taşıyan ve verilen süre zarfı içerisinde müracaatını gerçekleştiren adaylar arasından KPSS-94 puan türü sıralamasına göre alım gerçekleştirileceği belirtiliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,349TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol