Ana SayfaDiğer İş İlanlarıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak!
B

-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi vasıtası ile duyurulan personel alım ilanında bakanlığın bünyesinde istihdam edilecek uzman yardımcısı personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Bakanlık, resmi internet sitesi üzerinden Uzman Yardımcısı ünvanı ile istihdam edilecek memur personel alımı gerçekleştirileceğini duyurdu. Merkez teşkilatı birimlerinde münhal olarak bulunan yedinci, sekizinci ve dokuzuncu dereceli olacak ve Genel İdare Hizmetleri sınıfında toplamda 4 kişilik uzman yardımcısı personel alımı ataması yapılacağını ifade eden Bakanlık, memur alımlarının sözlü sınav usulüne göre gerçekleştirileceğini, memuriyet başvurusu yapan adayların hukuk mezunu olmalarını talep ediyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alım Şartları

Bakanlık, başvuru yapacak adayların 657 sayılı kanunun 48’inci maddesindeki genel şartların tamamını sağlıyor olmasına önem verirken, üniversitelerde eğitim veren dört yıllık hukuk bölümlerinden ya da bu bölümlere denk olarak YÖK tarafından kabul edilen yurt içi ya da yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olunmuş olunmasını önemsiyor.

2017 yılının Mayıs ayında düzenmiş KPSS’nin P4 türünde en az 70 puan alınmış olunmasını önemseyen kurum, aynı zamanda adayların 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle de 35 yaşından küçük olmalarını önemsiyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memuriyet Başvuruları

Bakanlık tarafından belirtilen personel alım şartlarını sağlayan adayların 25 Aralık 2017 pazartesi günü 23.59’a kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı resmi internet sitesi üzerinden online olarak memurluk başvurusu yapabileceğini ifade ediliyor. Gerekli belgelerin bilgisayar ortamında taratılarak, başvuru formuna ek olarak internet sitesi üzerinden gönderilmesini talep eden Bakanlık, adayların bilgilerini doğru bir şekilde girmiş olmalarını önemsiyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,349TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol