Ana SayfaEkonomiPiyasalar Bu Hafta Hangi Verileri Takip Edecek? Döviz ve Altın Nasıl Yönlenecek?

Piyasalar Bu Hafta Hangi Verileri Takip Edecek? Döviz ve Altın Nasıl Yönlenecek?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

18-25 Aralık 2017 haftasında Türkiye ve dünya piyasaları hangi verileri takip edecek? Döviz kurları ve altın fiyatları için beklenen eğilim hangi yönde? Piyasalar nasıl şekillenecek?

Geçtiğimiz hafta piyasalarda genel itibari ile yükseliş hakimdi. Hafta başına oranla en fazla kazandıran yatırım aracı gram altın olur iken, Dolar, Euro, Sterlin, İsveç Frangı ve Borsa yatırımcıları da yaptıkları yatırımlardan önemli ölçüde gelir elde etti. Açıklanan veriler arasında ise ABD Merkez Bankası (FED)’in faiz kararı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)’nin faiz kararı önemli etki yaratırken işsizlik oranları, ihracat rakamları gibi veriler de genel işleyişe yön verdi.

18 Aralık ile başlayan haftada ise takip edilecek veriler, bir önceki hafta kadar yoğun bir akışa sahip olmayacak. Yerel olarak açıklanacak veriler arasında 18 Aralık’ta yıllık bazda otomatik üretim verisi yer alırken, 20 Aralık’ta merkezi yönetim borç verileri, 21 Aralık’ta TCMB’nin geçen hafta gerçekleştirdiği para politikası toplantısının tutanakları, yayınlanacak.

Yurtdışından Takip Edilecek Veriler

ABD tarafından açıklanacak veriler arasında 19 Aralık’ta açıklanacak cari işlemler verileri, 20 Aralık’ta açılanacak API Ham Petrol Stok Değişimi, 21 Aralık’ta açılanacak üçüncü çeyrek için Gsyh Büyüme Oranı ve 22 Aralık’ta açıklanacak kişisel gelir, kişisel harcamalar, konut satışı verileri global piyasalara yön verecek veriler arasında yer alacak. İngiltere’den gelecek veriler arasında yine 22 Aralık tarihinde Gsyh büyüme oranları yer alırken, aynı zamanda aynı tarih içerisinde cari işlemler ve iş yatırım verileri de açıklığa kavuşmuş olacak.

Euro bölgesine göz atıldığında ise haftanın ilk verisi 18 Aralık’ta çekirdek enflasyon oranı olarak açıklanacak. 19 Aralık’ta ücret büyümesi, 20 Aralık’ta cari işlemler, 21 Aralık’ta Tüketici Güven Endeksi de Euro Bölgesi tarafından hafta içerisinde açıklanıp, küresel piyasalara etki edecek veriler arasında yer alıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...