Ana SayfaGündemDöviz Kuru Otomotiv Sektörünü 2018'de Daraltabilir!

Döviz Kuru Otomotiv Sektörünü 2018’de Daraltabilir!

-

2018 yılında otomotiv sektörü kur baskısının altında kalabilir. Marka yöneticileri, 2017 yılı için 950 bin – 975 bin aralığında bir seviye ile tamamlama tahminlerini yürütürken, gelecek yıl döviz baskısı sebebi ile gerilemenin yaşanabileceği de öngörülüyor.

Otomotiv markalarının yöneticileri 2018 yılında yaşanabilecek döviz baskısı ile satışlarda bir gerilemenin yaşanabileceğini öngörüyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2017 yılının ilk 11 aylık verilerine göz atıldığında, bir önceki yıl ile paralel bir şekilde pazarda işleyişin olduğunu, 950 bin seviyesinde de yılın tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Filo Satışları Sektörü Ayakta Tuttu

Rakamların tahminler doğrultusunda gerçekleşmesi halinde yaşanacak düşüşün bir önceki yıla göre yüzde 2 oranında olduğunu dile getiren Bozkurt, 2017 genelinde perakende satışlar sebebi ile yaşanan düşüşlerin, filo satışları sayesinde bir nebze kapatıldığını, filo pazarında markaların agresif bir satış tutumu izlediğini ifade etti.

Toyota olarak satışlardaki filo oranlarının yüzde 25 ila 30 aralığını geçmemesine özen gösterdiklerini dile getiren bozkurt, 2017 yılının 47 bin 500 adet ile kapatmayı beklediklerini, bu rakamın ana sebeplerinden bir tanesinin filo satışlarında yaşanan penetrasyon kaybı olduğunu, diğer bir sebebin de bazı aylar içerisinde Corolla ve C-HR modellerinde talep edilen adetlere ulaşamadıklarını dile getirdi. Aralık ayında Toyota özelinde bir rekor beklediklerini ifade eden Bozkurt, önemli kampanyaları hayata geçirdiklerini, yılın ikinci yarısında elde edilen satış hızına göre son ay içerisinde 9 ila 10 bin aralığında bir satış hedefi belirlendiğini kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler