Ana SayfaGündemİş Dünyası 2018'i Nasıl Görüyor?

İş Dünyası 2018’i Nasıl Görüyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İş dünyasındaki örgütlerin temsilcileri, hem yerel, hem de global ekonomide yaşanabilecek gelişmeler için 2018 yılında umutlu bakıyor.

Hem ekonomik, hem de siyasi anlamda küresel düzeyde ve yerel gelişmeler ile birlikte dövizlerdeki volatilitenin de Türkiye’nin ekonomik dengelerini olumsuz etkilemesi sebebi ile 2017 yılı oldukça zorlu geçti.

2018 yılında Türkiye’nin bulunduğu jeopolitik bölgedeki belirsizliklerin en aza indirgenmesinin Türkiye ekonomisi için olumlu bir hava yaratacağını ifade eden iş dünyası temsilcileri, hem alınan tedbirler, hem de sunulacak teşvikler ile birlikte Türkiye ekonomisinde yaşanan daralmanın tamamen geride kalacağını, üretimin, ihracatın ve yapılan yatırımların hızlı bir yükselişe geçeceği görüşünde birleşiyorlar.

2017 içerisinde, 2016 yılında yaşanan olumsuzluklara rağmen hızlı bir toparlanma yaşandığını ve beklentilerin önemli ölçüde aşıldığını dile getiren DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Nail Opak, 2018 yılının ilk çeyreğinde geniş kapsamlı reformların hayata geçeceğini, aktif yatırım için adım atacak her firmanın güven altında tutulmasının sağlanacağını ve direk olarak yabancı yatırımların artmasının hedefleneceğini kaydetti.

2017’de Piyasaların Finansmana Erişimi Sektörleri Rahatlattı

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, 2017’nin büyüme rakamları ile birlikte umutları yeşerttiğini, en önemli kaynağının alınan finansman önlemleri ve kalitesi olduğunu dile getirirken, KGF uygulamalarına İSO olarak destek verdiklerini, reel sektör ile finansal kesim arasında yaşanabilecek stresi en aza indirgeyen, teminat kaldırıcı işlevi fark ederek piyasaların önemli ölçüde rahatladığını belirtti.

MÜSAİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise 2017’de oldukça güçlü büyüme oranlarının elde edildiğini, yatırımlarda artış yaşandığını, sadece inşaat sektörü yatırımlarının değil, sanayi sektörü yatırımlarının da önemli şekilde güçlendiğini, bu güçlenmelerin Türkiye ekonomisi için sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.