Ana SayfaGündemSerbest Ticaret Anlaşması İngiltere Bankalarına Yetmez!

Serbest Ticaret Anlaşması İngiltere Bankalarına Yetmez!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İngiltere Bankaları, Avrupa Birliği ve Kanada arasında gerçekleştirilen serbest ticaret anlaşmasının yeterli olarak görünmeyeceği yönünde fikirlerini açıklamaya başladı.

Brexit sürecinin işleyişinden en çok etkilenecek kurumlar arasında, Londra borsaları sebebi ile merkezleri İngiltere’de olan Avrupa Birliği bankalar da yer alıyor. Büyük sermayeler, kapasiteli iş gücü kullanımı sebebi ile Brexit süreci sonrasında atılacak adımlar için oldukça düşünceli olan bankalar, geçtiğimiz dönemlerde Kanada ile Avrupa Birliği arasında imzalanmış olan serbest ticaret anlaşmasının İngiltere için yeterli olmayacağını düşünüyor.

İngiltere, AB’ye Kanada’dan Daha Yakın

İngiltere Başbakanı May ve Maliye Bakanı Philip Hammond’u Kanada ile Avrupa Birliği arasında imzalanmış olan ve benzeri İngiltere ile Avrupa Birliği arasında imzalanması düşünülen serbest ticaret anlaşması için uyarıda bulunarak, bu anlaşmanın İngiltere için yeterli bir kapasitede olmadığı fikirlerini paylaştılar.

İngiltere’de hizmet veren büyük çaplı bankalar ve finans kuruluşlarının bir kısmını temsil eden ve bir lobi kuruluşu olan UK Financa, İngiltere Başbakanı May ve Maliye Bakanı Hammond’a göndermiş olduğu açık mektupta, İngiltere hükümetinin yürütmekte olduğu Brexit müzakerelerinin merkezinde finans ve bankacılık sektörlerinin yer alması gerektiğini ifade etti.

Avrupa Birliği ile Kanada arasında geçtiğimiz aylarda imzalanmış olan Geniş Kapsamlı ve Ekonomik Ticaret Anlaşması-CETA’nın iyi bir örnek olduğunun belirtildiği mektupta, İngiltere’nin AB-28 ile arasında yapılacak düzenleme ve denetim açısından yakınlığın, AB ile Kanada arasında bulunmadığını, İngiltere’nin Brexit sürecini sonuçlandırmak için AB ile çok daha iddialı bir anlaşma üzerinde karar oluşturmasını amaçlaması gerektiği ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.