Garanti Bankası’nın Hisse Değeri Tavsiyesi: Endeksin Üzerinde Getiri!

0

Credit Suisse, Garanti Bankası için hazırladığı raporu yayınladı.

Credit Suisse tarafından Garanti Bankası için hazırlanan rapor yayınlandı. Yayınlanan bu raporda Garanti Bankası’nın yapacağı maliyet tasarrufunun hedef değerlemeyi yükselteceği bilgisine yer verilirken, raporun genelinde bankanın verimlilik ölçümlerine değinildi.

Garanti Bankası Sürdürülebilirlik Açısından Alanının En İyisi!

Garanti Bankası tarafından hayata geçirilmesi olası olan ciddi bir maliyet tasarrufu potansiyeli olduğuna dikkat çeken Credit Suisse, aynı zamanda Garanti Bankası’nın benzer klasmanlardaki bankalar arasında en yüksek sürdürülebilir özsermaye kârlılık oranına (ROE) sahip olduğunu, Garanti Bankası’nın sahip olduğu sermayenin güçlü bir yapıda olduğu ve yüksek kârlılık oranı için uzun bir vadede esneklik sağlanmasının da muhtemel olduğu bilgisine yer verildi.

İyileştirmelerin Hayata Geçirilmesi Gerek

Bu yıl ve gelecek yıl Garanti Bankası’nın sahip olduğu personel sayısının yüzde 4 oranında azaltılması halinde ve bankaya ait olan şube sayılarının da bu yıllar içerisinde herhangi bir artış ya da azalma yaşamaması halinde maliyet/gelir rasyosunda 340 baz puanlık, maliyet/ortalama varlık oranında 20 baz puanlık, özsermaye kârlılığında ise 84 baz puanlık bir iyileşmenin Garanti Bankası için mümkün olduğu belirtildi.

Yüzde 8 Oranında Hedef Değerleme Artışı!

Credit Suisse, bahsi geçen bu iyileştirmelerin hayata geçirilmesi halinde de Garanti Bankası’nın hisse senedi için hedef değerlemede yüzde 8 oranında bir artış yaşayabileceğini belirtti. Garanti Bankası için Credit Suisse tarafından hazırlanan bu raporda, bankanın hisse senedi için hedef değerleme fiyatının 11,49 Türk Lirası’na tekabül ettiğini, tavsiye metni olarak da “endeksin üzerinde getiri” tavsiyesinde bulunulduğuna yer verildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın