Ana SayfaGündemGaranti'yle Geleceği Kodla Atölyeleri Devam Ediyor!

Garanti’yle Geleceği Kodla Atölyeleri Devam Ediyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası tarafından organize edilen ve çocuklara yönelik olan Garanti’yle Geleceği Kodla atölyesi sayesinde geleceğin mimarları, kodlama, yaratıcı düşünme ve robotik ile bir araya geldi.

Garanti Bankası sosyal sorumluluk projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Geleceği hayal güçleri ile şekillendirecek olan çocukların hem teknoloji ile iç içe olması, hem de yaratıcılık kültürünü benimsemesi aşamasında destek sunulması adına hayata geçirilen Garanti’yle Geleceği Kodla atölyesinin bir yenisi daha İstanbul’da organize edildi.

Bahçeşehir Üniversitesi Codecamp’in eğitim desteğiyle Garanti Partners Girişim Üssü’nde gerçekleştirilen Tasarım Odaklı Düşünme atölyesinde 8 ila 13 yaş aralığında bulunan çocuklar, kodlamanın hem zevkli, hem de yaratıcı dünyası ile bir araya gelmiş oldu. Çocuklar eğitimler ile ilgilenirken, veilere de aynı zamanda Dijital Çağda Çocuk Yetiştirmek ve Aile İçi İletişim temalı sınıf eğitimleri sunuldu.

Garanti Bankası’ndan Dijital Okuryazarlık İçin Büyük Destek!

Proje hakkında bilgi paylaşımında bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, hem eğitim, hem de yetenek açığı için Garanti Bankası’nın değer yaratma anlayışı ile birleşerek, uzun bir süredir önem verilen alanlar arasında lider konumda bulunduğunu, dijitalleşme sürecini temel stratejisi olarak kabul eden Garanti Bankası’nın hem iş süreçler, hem de müşteri ile iletişim aşamasında her türlü toplumsap yatırım projesi için öncü ve yenilikçi çalışmalara imza atılmasının hedeflendiğini aktardı.

Yeni nesillerin yirmi birinci yüzyılın gerekliliğini yaşıyan yetenekler ve becerileri kazanabilmesini temeline koyan faaliyetler için destek verlidiğini ifade eden Başer, Dijital Okuryazarlık’ın günümüzde temel bir beceri olarak kabul edildiğini, Garanti Bankası’nın da bu eğilime destek sunabilmek adına farklı şehirlerde 2016 yılından bu yana Tasarım Odaklı Düşünme atölyelerinin düzenlendiğini, devam eden süreçte Edirne, İstanbul ve Gaziantep’te de bu çalışmaların devam edeceğini, ana hedefin yeni nesil için kodlama bilgisini içselleştirme, vizyoner ve yaratıcı bir gelecek için yol haritası çıkarılmasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.