TEB’den Girişimcilere Destek!

Google Haberlere Abone Ol:

TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında yer alan 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan Türk Ekonomi Bankası, bu yıl en çok girişimci desteği veren kurumların başında buldundu.

Bireysel Genç Girişim Programına (BiGG) ilişkin olarak 2 senedir girişimcilerin başvurularını kabul eden Türk Ekonomi Bankası, 2017 sonuçlarının açıklanması ile birlikte, destek verdiği 40 girişimci ile en fazla destek veren uygulayıcı kuruluşlar arasında yer aldı.

TÜBİTAK bu sene 2 kere çağrı yaptı. TEB ise söz konusu çağrılardan 1400 tane başvuru aldı. Kabul edilen girişimcilere Türk Ekonomi Bankası Girişim Evi StepUP Programına ilişkin olarak Kişisel Gelişim Eğitimleri, Girişimcilik Eğitimleri, Teknik Uygulamalar ile Teknik Eğitimler olmak üzere 4 ana modülde mentorluk desteği sağlandı. Girişimciler ise TEB Girişim Evi mentorluğu ile hazırlanan iş planlarını BiGG jürisine ilettiler.

150 bin TL’lik Devlet Desteği!

1. dönemde TÜBİTAK’a iletilen 30 iş planından 16 tanesi destek almayı hak etti. 2. dönemde gönderilen 43 iş planı arasından 24 girişimciye ise 150 bin Türk Lirası tutarında devlet desteği alma ve şirket kurmak hakkı verildi.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Haziran

Kastamonu, Kocaeli, Denizli, Edirne, Çanakkale, İstanbul, Sakarya, Trabzon, Hatay, Ankara, Tekirdağ ve İzmir olmak üzere toplamda 12 ilden 40 girişimci hibe almayı hak etti. 7 girişimci ise TİM-TEB Girişim Evi’nin olmadığı illerden, Türk Ekonomi Bankası’nın online eğitim ve danışmanlık hizmetleri sonucunda başarı elde etti.  Bu kapsamda da Türk Ekonomi Bankası, toplam destek alan girişimci sayısı olarak uygulayıcı kuruluşlar arasında ilk sıralarda yer aldı. 2017’de TÜBİTAK’ın, BiGG programı çerçevesinde ülke genelinde 426 girişimciye destek verdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.