Ana Sayfa Ekonomi İvedik OSB Başkanı Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

İvedik OSB Başkanı Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

-

İvedik Organize Sanayi Bölgesi (İvedik OSB) Başkanı Hasan Gültekin, Araştırma ve Geliştirme kavramının herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Gültekin: Büyüme için Kendi Ham Maddemizi Üretmeliyiz

Ülkemizde üretimi yapılan malların ithal girdi oranının yüzde 82 olduğunu söyleyen Gültekin, Türkiye ekonomisinin yalnızca ithalat yaparak büyütmememiz gerektiğini, büyüme için ham madde ile ara malı da kendimizin üretmemiz gerektiğini söyledi.

2017’nin 3. çeyrek döneminde yüzde 11,1 oranında ekonomik büyüme sağlandığını söyleyen Gültekin, hükümetin son 1 senelik zaman zarfı içinde yapmış olduğu reform paketleri yatırımı, üretim ve yeni iş kurmadaki itici güç sayesinde çift haneli büyüme gözlemlendiğini söyledi. Türkiye ekonomisinde 2017’de elde edilen birikimlerin gelecek yılın 2. yarısına kadar devam edebileceğini söyleyen Gültekin, bu sebeple de 2018’de ekonomik büyüme anlamında herhangi bir problem olmayacağını beklediğini söyledi.

Kredi Garanti Fonu desteklerinin de söz konusu büyüme olan katkılarının göz ardı edilemeyeceğini söyleyen Gültekin, 15 Temmuzda yaşanan darbe girişimi sonrasında ekonomide daralma meydana geldiğini ancak bunun kimse tarafından yadırganmadığını, devletin destekleri ile birlikte bu yıl her şeyin motive edici olduğunu ve toparlandığını, geçen sene tek vardiyada bile işçi çalıştıramazken bu sene bunu çift vardiyaya çıkarttıklarını söyledi.

Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

İlerleyen dönemlerde Kredi Garanti Fonu destekleri kullandırılırken stratejik ürün üretimlerinin de dikkate alınacağından memnuniyet verici olduğunu söyleyen Gültekin, benzer şekilde KOSGEB’in aynı yaklaşımlarda olduğunu, bunun gibi ürünleri Ar-Ge faaliyetleri olan şirketlerin yapabileceğini, Ar-Ge’nin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,420TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler