Ana SayfaEkonomiİvedik OSB Başkanı Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

İvedik OSB Başkanı Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  İvedik Organize Sanayi Bölgesi (İvedik OSB) Başkanı Hasan Gültekin, Araştırma ve Geliştirme kavramının herkesin çok iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

  Gültekin: Büyüme için Kendi Ham Maddemizi Üretmeliyiz

  Ülkemizde üretimi yapılan malların ithal girdi oranının yüzde 82 olduğunu söyleyen Gültekin, Türkiye ekonomisinin yalnızca ithalat yaparak büyütmememiz gerektiğini, büyüme için ham madde ile ara malı da kendimizin üretmemiz gerektiğini söyledi.

  2017’nin 3. çeyrek döneminde yüzde 11,1 oranında ekonomik büyüme sağlandığını söyleyen Gültekin, hükümetin son 1 senelik zaman zarfı içinde yapmış olduğu reform paketleri yatırımı, üretim ve yeni iş kurmadaki itici güç sayesinde çift haneli büyüme gözlemlendiğini söyledi. Türkiye ekonomisinde 2017’de elde edilen birikimlerin gelecek yılın 2. yarısına kadar devam edebileceğini söyleyen Gültekin, bu sebeple de 2018’de ekonomik büyüme anlamında herhangi bir problem olmayacağını beklediğini söyledi.

  Kredi Garanti Fonu desteklerinin de söz konusu büyüme olan katkılarının göz ardı edilemeyeceğini söyleyen Gültekin, 15 Temmuzda yaşanan darbe girişimi sonrasında ekonomide daralma meydana geldiğini ancak bunun kimse tarafından yadırganmadığını, devletin destekleri ile birlikte bu yıl her şeyin motive edici olduğunu ve toparlandığını, geçen sene tek vardiyada bile işçi çalıştıramazken bu sene bunu çift vardiyaya çıkarttıklarını söyledi.

  Gültekin: Ar-Ge Teşvik Edilmeli

  İlerleyen dönemlerde Kredi Garanti Fonu destekleri kullandırılırken stratejik ürün üretimlerinin de dikkate alınacağından memnuniyet verici olduğunu söyleyen Gültekin, benzer şekilde KOSGEB’in aynı yaklaşımlarda olduğunu, bunun gibi ürünleri Ar-Ge faaliyetleri olan şirketlerin yapabileceğini, Ar-Ge’nin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.